بریتانیا حوثی‌ها را به حملات نظامی بیشتری تهدید کرد

دیوید کامرون: به صراحت اعلام کرده‌ایم که گفته‌هایمان را عملی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از حملات مشترک آمریکا و بریتانیا علیه پایگاه‌ها و اهداف نظامی حوثی‌ها در یمن، بریتانیا روز یکشنبه 6 اسفند حوثی‌ها را به انجام حملات بیشتری تهدید کرد.

دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا روز یکشنبه در حساب کاربری خود در شبکه «ایکس» گفت: «با وجود هشدارهای مکرر، حوثی‌ها به حملات خود علیه کشتیرانی در دریای سرخ، از جمله هدف قرار دادن کشتی‌های بریتانیایی ادامه می‌دهند که این امر ثبات منطقه را تضعیف می کند.» او افزود: «ما به صراحت گفته‌ایم که گفته‌های خود را عملی می‌کنیم».

حملات شب گذشته نیروهای آمریکا و بریتانیا 18 مقر نظامی حوثی‌ها شامل انبارهای تسلیحات، موشک، پهپادهای تهاجمی، سامانه‌های پدافند هوایی، رادارها و یک هلیکوپتر را هدف قرار داد.

در این حملات پایگاه‌های حوثی‌ها در مناطق مختلف تحت کنترل این گروه در اطراف صنعا، الحدیده، کوه‌های «اومان» و «مقبنه» در استان تعز بمباران شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی «المسیره» تحت کنترل حوثی‌ها، حملات آمریکا و بریتانیا 3 هدف در «الصلیف» در استان الحدیده را نیز شامل شد.

این حملات در پاسخ به اقدام حوثی‌ها در پرتاب چندین موشک به سوی کشتی‌ها و از جمله یک نفتکش و ناو جنگی آمریکایی در خلیج عدن و دریای سرخ انجام شده است.

گروه حوثی از ماه نوامبر سال گذشته تاکنون بیش از 45 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری انجام داده‌ و می‌گویند این حملات برای حمایت از غزه است و کشتی‌ها به اسرائیل یا کشتی‌هایی که به سمت بنادر اسرائیل کالا منتقل می‌کنند را هدف قرار داده است.

این گروه شبه‌نظامی جمعه گذشته تهدید کرد که تنگه باب المندب، یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌های دریایی برای تجارت جهانی را به طور کامل خواهد بست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید