آمریکا و بریتانیا 18 هدف نظامی حوثی‌ها را در الحدیده، تعز و صنعا بمباران کردند

این حملات همچنین پایگاه‌های حوثی‌ها در کوه‌های «اومان» و «مقبنه» در استان تعز را هدف گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون» بامداد یکشنبه ششم اسفند اعلام کرد که آمریکا و بریتانیا با انجام سلسله حملات مشترکی به پایگاه‌های حوثی‌ها در یمن 18 هدف متعلق به این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را در 8 منطقه مورد اصابت قرار دادند.
خبرنگار «العربیه» در این‌باره گزارش کرد که در دور جدید حملات آمریکا و بریتانیا پایگاه‌ها و پادگان‌های حوثی‌ها در استان‌های الحدیده، صنعا و تعز مورد هدف قرار گرفته است.

بنا به همین گزارش طی این حملات پایگاه‌های حوثی‌ها در کوه‌های «اومان» و «مقبنه» در استان تعز هدف گرفته شده است.
پیش‌تر خالد الشایف، مدیر فرودگاه بین‌المللی صنعا در حساب کاربری خود بر شبکه «ایکس» ضمن تایید خبر حملات انجام شده به پایتخت یمن، گفت که جنگنده‌های مهاجم همچنان در آسمان پایتخت این کشور در حال پرواز هستند.

Advertisement

شبکه تلویزیونی «المسیره» تحت کنترل حوثی‌ها، نیز به حملات آمریکایی و بریتانیایی انجام شده علیه اهدافی در پایتخت یمن اشاره کرد.
این شبکه تلویزیونی همچنین به 3 حمله هوایی انجام شده علیه اهدافی در «الصلیف» در استان الحدیده اشاره کرد.
این دور جدید از حملات مشترک آمریکا و بریتانیا علیه حوثی‌ها در یمن پس از آن صورت گرفت که این گروه شبه‌نظامی از مناطق تحت کنترل خود در یمن چندین موشک به سوی کشتی‌ها و از جمله یک نفتکش و ناو جنگی آمریکایی در خلیج عدن و دریای سرخ پرتاب کرده بودند.
ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» شامگاه شنبه 5 اسفند اعلام کرد که ناوشکن یو اس اس میسون (DDG 87) یک موشک بالستیک ضد‌کشتی که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن شلیک شده بود را در خلیج عدن سرنگون کرد.
در بیانیه «سنتکام» آمده است که احتمالاً این موشک حوثی به سوی یک تانکر حامل سوخت و مواد شیمیایی پرتاب شده بود.
بنا به اعلام ارتش آمریکا این موشک بالستیک حوثی‌ها یک ناوشکن آمریکایی را هدف قرار داد اما آسیب یا خسارتی در پی نداشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید