تاکید رسانه‌های اسرائیل بر پیشرفت مذاکرات پاریس برای مبادله اسرا بین حماس و اسرائیل

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» تاکید کرد که مذاکرات پاریس درباره غزه «خوب» بود و چارچوب جدیدی برای معامله مبادله اسرا مورد توافق قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات اسرائیلی روز شنبه 5 اسفند به روزنامه «یدیعوت آحارونوت» گفتند که مذاکرات پاریس درباره غزه «خوب» بوده و بیش از حد انتظار به طول انجامید.

این منابع خاطرنشان کردند که توافق بر سر چارچوبی جدید برای معامله تبادل اسرا بین حماس و اسرائیل حاصل شده است.

به گفته منابع اسرائیلی، پیشرفت‌هایی برای تعیین تعداد بازداشت شدگانی که قرار است طی این توافق آزاد شوند، حاصل شده است.

این روزنامه نوشت که هیأت اسرائیلی که در جلسات پاریس با نمایندگان مصر، قطر و آمریکا شرکت کرده بود، صبح امروز از پاریس، پایتخت فرانسه به تل‌آویو بازگشت.

روزنامه تایمز اسرائیل نیز بعد از ظهر جمعه گزارش داد که تیم این کشور به ریاست دیوید بارنیا، رئیس موساد، در مذاکرات پاریس برای آزادی اسرا گفت که از شورای جنگ اسرائیل برای کوتاه آمدن از مواضع شدید خود نسبت به آزادی تعدادی از زندانیان امنیتی فلسطینی، چراغ سبز گرفته است.

این روزنامه به نقل از «کانال 12» نوشت: «اسرائیل همچنین ممکن است درباره مدت زمان آتش‌بس که طی آن توافقنامه اجرا می‌شود و مسائل مربوط به بازسازی غزه پس از جنگ و بازگشت شهروندان فلسطینی به خانه‌های خود در شمال غزه، انعطاف از خود نشان دهد».

تایمز به نقل از منابع امنیتی اسرائیل نوشت که تل‌آویو «فشار نظامی خود را تا آخرین لحظه تشدید خواهد کرد، زیرا مذاکرات تحت بمباران نتایج بهتری به همراه دارد.»

هدف از مذاکرات پاریس برقراری آتش بس در نوار غزه است که به نظر می رسد جدی‌ترین تلاش در چند هفته اخیر برای توقف جنگ و آزادی اسرای اسرائیلی و خارجی باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید