واکنش فرستاده ویژه ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به ادعای همسر البغدادی: از قبل تندرو بود

فرستاده ائتلاف: البغدادی قبل از بازداشتش توسط آمریکایی‌ها در سال 2004 شخص خطرناکی بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایان مکاری، فرستاده ویژه ائتلاف بین المللی ضد داعش، به ادعای اسماء محمد همسر ابوبکر البغدادی رهبر مقتول داعش که در مصاحبه با العربیه گفت البغدادی پس از بازداشتش توسط آمریکایی‌ها در سال 2004 فردی تندرو شد، واکنش نشان داد.

مکاری در مصاحبه با العربیه روز شنبه 5 اسفند، گفت: «این ادعا فقط یک بهانه است و ابوبکر البغدادی قبل از دستگیری‌اش توسط آمریکایی‌ها فرد بسیار خطرناک و تندرو بود.»

فرستاده ویژه ائتلاف بین المللی ضد داعش همچنین گفت که این گروه افراطی «همچنان یک تهدید امنیتی بزرگ در شمال شرق سوریه و در آفریقا و آسیای مرکزی است».

اسماء محمد همسر البغدادی روز جمعه 4 اسفند در بخش دوم از مصاحبه اختصاصی‌ خود با العربیه گفت که او پس از بازداشت توسط آمریکایی‌‌ها و آزادی از زندان از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برد.

بیوه البغدادی همچنین گفت که معتقد است شوهرش در هیچ یک از جنگ‌های داعش شرکت نکرده و هرگز او را مجروح ندیده است.

او افزود: «اگر از من در مورد شجاعت او می‌پرسید، من هرگز نشنیده‌ام که او در صف مقدم جنگجویان در هیچ نبردی شرکت کرده باشد».

مصاحبه‌های العربیه با زنان ابوبکر البغدادی به ویژه همسر اول او اسماء محمد، اطلاعات جدید و دست اول زیادی را فاش کرد و واکنش‌های بسیاری را در افکار عمومی جهان عرب برانگیخت.

رسانه‌های عربی و بین‌المللی گزارش‌های متعددی درباره مصاحبه‌های اختصاصی شبکه‌ العربیه با همسران ابوبکر البغدادی سرکرده مقتول داعش و دخترش و زارهای فاش شده رهبر بزرگترین سازمان تروریستی در تاریخ معاصر، منتشر کردند.

مصاحبه شبکه العربیه با خانواده ابوبکر البغدادی، سرکرده مقتول داعش، حدود 50 میلیون بازدید کننده در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید