همسر رهبر مقتول داعش: البغدادی به افکار «اخوان المسلمین» تمایل داشت

اسماء محمد گفت كه ابوبکر البغدادی، «جبهه النصره» را تکفیر و«القاعده» را به گمراهی متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اسماء محمد، همسر ابوبکر البغدادی، رهبر مقتول داعش، روز جمعه 4 اسفند، در بخش دوم از سلسله مصاحبه‌های اختصاصی با تلویزیون «العربیه»، رازهای بیشتری را درباره زندگی همسرش فاش کرد.

او درباره تاثیر افکار مذهبی بر ابوبکر البغدادی گفت او بیشتر به ایدئولوژی «اخوان‌المسلمین» تمایل داشت و «جبهه النصره» را «خیانت و کفر» و «القاعده» را به ارتداد و گمراهی متهم می‌کرد.

اسماء محمد در این مصاحبه گفت که سخت‌ترین لحظات زندگی‌اش با ابوبکر البغدادی زمانی بود که او از دعا کردن و ترحم برای فوت پدر همسرش شد به ادعای اینکه به ایمان و اعتقادات دینی‌اش مشکوک بود. او افزود: « از اینکه مرا از دعا و ترحم بر مرحوم پدرم باز داشت شوکه شده بودم».

اسماء محمد گفت که «تشکیک‌های او من را به حدی رساند که به ایمان خودم نیز شک می‌کردم.»

همسر اول البغدادی در این بخش از مصاحبه اختصاصی درباره زندگی روزمره رهبر مقتول داعش پس از ایراد خطبه معروفش در مسجد موصل، و اعلام «دولت خلافت» گفت او در استفاده از وسائل جدید مانند کامبیوتر تعصبی نداشت، کتاب می خواند و لپ‌تاب با خود حمل می‌کرد اما تلفن همراه را به دلیل مسایل امنیتی در خانه ممنوع کرده بود.

او افزود که همسرش زمانی که رهبر داعش بود ماهانه فقط 100 دلار برای خرج خانواده به او می‌داد.

به گفته او، البغدادی پس از آزادی از زندان آمریکایی‌ها در سال 2004 در پی اشغال عراق، از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برد و ترس شدیدی از پهپادها داشت.

اسماء محمد درباره ازدواج پسرش حذیفه گفت: «ازدواج حذیفه در پانزده سالگی مسخره بود زیرا در آن زمان او هنوز کودک بود با وجود اینکه اسلحه با خود حمل می‌کرد».

او همچین فاش کرد که او با ازدواج پسرش در سنین کودکی با دختر ابومصعب الزرقاوی (از رهبران پیشین گروه القاعده در عراق) مخالفت کرد اما در نهایت پسرش با دختر برادر خود اسماء ازدواج کرد.

او همچنین گفت که پسرش حذیفه کشته شده اما هنوز از محل دفن جسد او اطلاعی ندارد.

مصاحبه‌های العربیه با زنان ابوبکر البغدادی به ویژه همسر اول او اسماء محمد، اطلاعات جدید و دست اول زیادی را فاش کرد و واکنش‌های بسیاری را در افکار عمومی جهان عرب برانگیخت.

رسانه‌های عربی و بین‌المللی گزارش‌های متعددی درباره مصاحبه‌های اختصاصی شبکه‌ العربیه با همسران ابوبکر البغدادی سرکرده مقتول داعش و دخترش و زارهای فاش شده رهبر بزرگترین سازمان تروریستی در تاریخ معاصر، منتشر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید