ادامه تنش در جنوب لبنان؛ اسرائیل مجددا مواضع نظامی حزب الله را بمباران کرد

ارتش اسرائیل بر بمباران یک نقطه دیدبانی متعلق به حزب الله لبنان در منطقه «عیتا الشعب» تاکید کرده و توپخانه‌اش مناطق حانین و مروحین را گلوله‌باران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل روز شنبه 5 اسفند، در بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های این کشور پایگاه‌ها و زیرساخت‌های حزب‌الله در منطقه «جبل بلاط» در جنوب لبنان را بمباران کردند.

ارتش اسرائیل همچنین گفته یک نقطه دید‌بانی حزب‌الله لبنان را در منطقه «عیتا الشعب» بمباران کرده است.

همزمان توپخانه ارتش اسرائیل برای از بین بردن آنچه «تهدیدات» علیه نیروهای خود توصیف کرد، مناطق «حانین» و «مروحین» در جنوب لبنان را با توپخانه گلوله باران کرد.

ارتش اسرائیل همچنین روز شنبه از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهر ادمیت در شمال این کشور خبر داد اما جزئیات بیشتری درباره آن منتشر نکرد.

از سوی دیگر، رسانه‌های لبنانی شامگاه جمعه گزارش دادند که اسرائیل سه حمله هوایی به حومه شهر «رامیه» و ارتفاعات کوه «بلاط» در جنوب لبنان انجام داد.

رسانه‌های لبنانی همچنین از شنیده شدن صدای انفجار مهیبی در حومه صیدا در جنوب این کشور خبر دادند.

مرزهای جنوب لبنان و شمال اسرائیل از زمان حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل شاهد تنش‌های مداوم بوده اما در 14 فوریه این تنش‌ها به اوج خود رسید و طی آن اسرائیل یک سلسله حملات هوایی را علیه چندین شهر انجام داد که منجر به کشته شدن حداقل ده غیرنظامی و مجروح شدن پنج عضو حزب الله از جمله یک مسئول نظامی این گروه شد.
از آغاز جنگ غزه و بالا گرفتن تنش میان اسرائیل و حزب الله در جنوب لبنان تاکنون، 276 نفر از جمله 191 عضو حزب الله و 44 غیرنظامی در لبنان کشته شده‌اند .

از سوی اسرائیل نیز، بنا به اعلان ارتش این کشور، تاکنون دست کم ده سرباز و شش غیرنظامی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید