«اکسیوس» جزئیات طرح نتانیاهو برای غزه پس از جنگ را فاش کرد

«اکسیوس» به نقل از یک مقام اسرائیلی و یک منبع آگاه گزارش داد که نتانیاهو با اعزام مذاکره‌کنندگانی به پاریس برای گفت‌وگو در مورد گروگان‌ها در نوار غزه، موافقت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پایگاه اینترنتی «آکسیوس»، گزارش داد که در طرح بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برای غزه پس از جنگ، ایفای نقش دولت خودگردان فلسطین در نوار غزه، نامحتمل نیست.

آکسیوس، جمعه 4 اسفند، افزود: «بر اساس طرحی که نتانیاهو پنجشنبه به کابینه امنیتی ارائه کرد، اسرائیل تا زمانی که نوار غزه خلع سلاح نشود، اجازه بازسازی آن را نخواهد داد.»

این وب‌گاه اعلام کرد که اسرائیل پس از جنگ، مرز بین نوار غزه و مصر را کنترل خواهد کرد و با همکاری قاهره و کمک واشینگتن با قاچاق مبارزه خواهد کرد.

آکسیوس افزود که طرح‌های بازسازی غزه بر اساس طرح نتانیاهو با بودجه و رهبری کشورهای مورد قبول اسرائیل اجرا خواهد شد.

اعزام مذاکره‌کنندگان اسرائیلی به پاریس

این وب‌سایت پنج‌شنبه به نقل از یک مقام اسرائیلی و یک منبع آگاه گزارش داد که نتانیاهو با اعزام مذاکره‌کنندگانی به پاریس برای گفت‌وگو در مورد گروگان‌ها در نوار غزه، موافقت کرده است.

بر اساس همین گزارش، این تصمیم پس از فشارهای دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و فشارهای داخلی برخی از اعضای شورای جنگ، ارتش و دستگاه اطلاعاتی اسرائیل اتخاذ شده است.

اسرائیل مدعی است از مجموع حدود 250 اسرائیلی که در حمله 7 اکتبر ربوده شدند، 130 گروگان هنوز در غزه هستند که 30 نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

از سویی وزارت بهداشت غزه پنجشنبه اعلام کرد که شمار کشته‌شدگان جنگ غزه از آغاز جنگ به 29410 نفر و زخمی‌ها به 69465 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید