وزیر دفاع آمریکا: پیش از آغاز عملیات در رفح باید امنیت فلسطینیان تضمین شود

بر اساس آمار وزارت بهداشت فلسطین بر اثر حملات اسرائیل، تاکنون 29410 نفر در نوار غزه کشته شدند که اکثریت آنها غیرنظامیان، زنان و کودک هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با یوآو گالانت، همتای اسرائیلی خود بر ضرورت تدوین یک طرح قابل اعتماد برای تضمین امنیت آوارگان فلسطینی در رفح، در جنوب نوار غزه، پیش از آغاز هرگونه عملیات نظامی اسرائیلی در این شهر تاکید کرد.

پنتاگون، جمعه 4 اسفند در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزرای خارجه آمریکا و اسرائیل طی تماس تلفنی درباره عملیات نظامی اسرائیل در خان‌یونس گفت‌وگو کردند.

آستین طی این گفت‌وگو با گالانت، بر لزوم بهبود اقدامات اتخاذ شده برای جلوگیری از هدف قرار دادن ناگهانی سازمان‌های بشردوستانه تاکید کرد.

او همچنین بر ضرورت تضمین رسیدن کمک‌های بیشتر به غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه تاکید کرد و با گالانت درباره اعمال خشونت‌آمیز که مانع ورود کاروان‌های بشردوستانه به غزه می‌شود، گفت‌وگو کرد.

روزنامه تایمز اسرائیل، دیروز پنج‌شنبه گزارشی مبنی بر وقوع درگیری‌های شدید بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی اسرائیل در گذرگاه مرزی کرم سالم منتشر کرد.

این روزنامه جزئیات بیشتری درمورد این درگیری‌ها و دلیل وقوع آن ارائه نکرد، اما تاکنون اسرائیلی‌ها بارها در نزدیکی گذرگاه کرم سالم تجمع کرده و خواستار جلوگیری از ورود کمک‌ها به نوار غزه شدند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، اصرار دارد که حمله زمینی به رفح را انجام دهد تا حماس را در «آخرین سنگر» خود شکست دهد و گروگان‌های اسرائیلی که از زمان حمله 7 اکتبر در غزه نگهداری می‌شوند را آزاد کند.

اسرائیل معتقد است حدود 250 نفر در جریان حمله حماس در 7 اکتبر به شهرک‌های اطراف نوار غزع ربوده شدند که 130 گروگان از آن‌ها تاکنون در نوار نگهداری می‌شوند و 30 نفر دیگر نیز کشته شده‌اند.

اسرائیل در پاسخ به حمله 7 اکتبر متعهد شد حماس را که از سال 2007 بر نوار غزه حکومت می‌کند و در لیست «سازمان تروریستی» اسرائیل، ایالات متحده و اتحادیه اروپا قرار دارد را نابود کند.

ارتش اسرائیل پس از بمباران زمینی، دریایی و هوایی نوار 362 کیلومتر مربعی غزه، در 27 اکتبر حمله زمینی به شمال نوار غزه را آغاز کرد و سربازانش به سمت جنوب تا خان، یونس پیشروی کردند.

بر اساس آمار وزارت بهداشت فلسطین بر اثر حملات اسرائیل، تاکنون 29410 نفر در نوار غزه کشته شدند که اکثریت آنها غیرنظامیان، زنان و کودک هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size