تاکید مصر و اردن؛ برقراری صلح در منطقه به حل مسأله فلسطین بستگی دارد

السیسی و عبدالله دوم: راه‌حل عادلانه و فراگیر برای مسأله فلسطین اساس هر گونه تلاشی برای بازگرداندن صلح در منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر و ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن طی گفت‌وگویی تلفنی تاکید کردند که هر گونه راه‌حلی برای برقراری صلح در منطقه باید اعلان تشکیل کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای 4 ژوئن 1967 و به پایتختی قدس شرقی را شامل شود.

رهبران مصر و اردن جمعه چهارم اسفند طی تماسی تلفنی تاکید کردند که راه‌حل عادلانه و فراگیر برای مسأله فلسطین اساس هر گونه تلاشی برای بازگرداندن صلح در منطقه است.

در این تماس تلفنی میان السیسی، رئیس جمهوری مصر و عبدالله دوم، پادشاه اردن تاکید شد که راه‌حل باید ضرورت اعلان تشکیل کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای 4 ژوئن 1967 و به پایتختی قدس شرقی را شامل شود.

در این راستا احمد فهمی، مشاور و سخنگوی ریاست جمهوری مصر اظهار داشت که در این مکالمه تلفنی میان رهبران مصر و اردن، به بررسی آخرین تحولات اوضاع در نوار غزه پرداخته شد و تلاش‌های بی‌وقفه برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه مورد بررسی قرار گرفت.

رهبران مصر و اردن همچنین تلاش‌ها برای رساندن کمک‌های در پرتو وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی در باریکه غزه را بررسی کردند و در این راستا بر مخالفت کامل دو کشور با تشدید عملیات نظامی و پیامدهای آن بر امنیت و ثبات کل منطقه، تاکید شد.

مصر پیش‌تر بر ضرورت توقف کامل جنگ در نوار غره به‌عنوان تضمین‌کننده‌ای ایده‌آل برای جلوگیری از ریختن بیشتر خون غیرنظامیان و کاستن از تنش‌های مرتبط با بحران و آغاز هر گونه گفت‌وگوهای جدی درباره آینده تعامل با مسأله فلسطین، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید