فرانسه با سرنگونی دو پهپاد، حوثی‌ها را در تشدید تنش‌های دریای سرخ مسئول دانست

گروه حوثی‌: حملات در دریای سرخ ادامه داشته و بر شدت آن افزوده خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه فرانسه پنج‌شنبه سوم اسفند طی بیانیه‌ای گروه شبه‌نظامی حوثی‌ مورد حمایت ایران در یمن را در ارتباط با تشدید تنش‌ها‌ در دریای سرخ و پیامدهای آن بر منطقه و آزادی کشتیرانی و تجارت جهانی در این آبراه بین‌المللی مسئول دانست.

این موضع وزارت خارجه فرانسه در حالی بیان می‌شود که ستاد کل ارتش فرانسه، پنج‌شنبه اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور دو پهپاد را که شبانه از یمن پرتاب شده بود در دریای سرخ منهدم کرده است.

وزارت نیروهای مسلح فرانسه اعلام کرد که دو ناوچه ارتش فرانسه شامگاه سه‌شنبه «پس از رصد حملات پهپادی متعدد از مبدأ یمن»، دو پهپاد را در دریای سرخ سرنگون کردند.

ستاد کل نیروهای مسلح فرانسه پنج‌شنبه اعلام داشت که یک ناو جنگی فرانسوی «همان نوع از تهدید را شناسایی کرده و با دو پهپاد درگیر شده و آنها را در شامگاه چهارشنبه سرنگون کرده است.»

از سویی گروه حوثی‌ها در یمن در تازه‌ترین تهدیدهای خود تاکید کرد که به تشدید حملات خود در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

گروه حوثی در بیانیه‌ای اعلام کرد که عبور کشتی‌هایی را که به طور کامل یا جزئی متعلق به افراد یا نهادهای اسرائیلی هستند یا با برافراشتن پرچم اسرائیل از طریق دریای سرخ، خلیج عدن و دریای عرب عبور می‌کنند را منع می‌کند.

این بیانیه افزود که حوثی‌ها همچنین عبور کشتی‌های متعلق به افراد یا نهادهای آمریکایی یا بریتانیایی یا با پرچم‌های هر دو کشور را ممنوع اعلام کرد.

حملات حوثی‌ها به کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ و تنگه باب المندب و خلیج عدن که با بهانه حمایت از حماس در غزه انجام می‌شود، تاکنون علاوه بر به خطر انداختن روند صلح و تشدید بی‌ثباتی در منطقه، عواقبی وخیم را برای اقتصاد جهانی و تجارت بین‌المللی به‌دنبال داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید