رهبر شبه‌نظامیان حوثی: از تسلیحات زیردریایی در عملیات خود استفاده می‌کنیم

رهبر حوثی‌ها: تاکنون 48 کشتی را در دو دریای عرب و سرخ هدف قرار دادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالملک الحوثی، رهبر حوثی‌ها در یمن، پنج‌شنبه 3 اسفند گفت که این گروه کاربرد «تسلیحات زیردریایی» در حملات به کشتی‌ها را به سامانه رزمی خود افزوده است.

رهبر شبه‌نظامیان حوثی طی سخنرانیی که از تلویزیون پخش شد در پیامی تهدید‌آمیز تاکید کرد که عملیات در دو دریای سرخ و عرب، تنگه باب المندب و خلیج عدن ادامه داشته و بر شدت آن افزوده خواهد شد.

الحوثی گفت که این گروه تاکنون 48 کشتی را در دو دریای عرب و سرخ هدف قرار داده است و بر شدت عملیات خود در این آبراه بین‌المللی خواهد افزود.

رهبر حوثی‌ها گفت: «عملیات ما علیه اهداف اسرائیل بالغ بر 183 موشک و پهپاد بوده و عملیات دریایی از نظر کمی و کیفی افزایش یافته کاربرد فعال موشک‌ها، پهپادها و قایق‌های نظامی افزایش یافته است».

حوثی‌ها می‌گویند که در حمایت از غزه کشتی‌های متعلق به شرکت‌های اسرائیلی یا حمل‌ونقل کالا به مقصد اسرائیل یا از مبدا آن را هدف قرار می‌دهند، اما در بسیاری از موارد کشتی‌هایی که هیچ ارتباطی با اسرائیل ندارند را هدف قرار گرفته‌اند.

حملات حوثی‌ها به کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ و تنگه باب المندب و خلیج عدن که با بهانه حمایت از حماس در غزه انجام می‌شود، تاکنون علاوه بر به خطر انداختن روند صلح و تشدید بی‌ثباتی در منطقه، عواقبی وخیم را برای اقتصاد جهانی و تجارت بین‌المللی به‌دنبال داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید