ناگفته‌های زندگی رهبر «داعش»؛ قسمت دوم این مصاحبه از شبکه العربیه منتشر می‌شود

بینندگان شبکه «العربیه» منتظر قسمت دوم از مصاحبه با اسماء محمد، همسر اول البغدادی پس از قسمت اول که سروصدای زیادی به پا کرد، باشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پس از افشای اسرار و جزئیات زندگی ابوبکر البغدادی، رهبر «داعش» در مصاحبه اختصاصی با همسر و دخترش که قسمت اول آن از شبکه «العربیه» پخش شد، قسمت دوم این مصاحبه اختصاصی با اسماء، همسر اول این مرد خطرناک از شبکه العربیه پخش خواهد شد.

قرار است قسمت دوم این مصاحبه، جمعه 4 اسفند ساعت 19:30 به وقت سعودی پخش شود.

پس از پخش قسمت اول مصاحبه با همسر اول رهبر تروریست جهان، زوایای زیادی در رسانه‌های اجتماعی برای سوال مطرح شد، شبکه «العربیه» این سوالات را جمع آوری کرده و برای پاسخ به اسماء محمد ارائه داده، تا اطلاعات جدید، پاسخ‌های غیرمنتظره و یا تکان‌دهنده از رهبر سازمانی که جهان را به وحشت انداخت ارائه شود.

رسانه‌ها در سطح بین الملل از مصاحبه اختصاصی شبکه «العربیه» با همسر و دختر ابوبکر البغدادی رهبر داعش و اسرار زندگی رهبر بزرگترین سازمان تروریستی معاصر، صحبت کردند.

این مصاحبه با همسر اولش اسما محمد، سومین همسرش نور ابراهیم و دخترش امیمه بود، که اسرار پوشیده زندگی او را فاش کردند. سخنان آنها زوایای و تناقضات زیادی را مطرح کرد که در چندین پلتفرم مورد بحث و تحلیل قرار گرفت.

العربیه در اولین مصاحبه اختصاصی با اسماء محمد همسر اول بغدادی محبوس در زندان‌های عراق، جزییات و اسراری از زندگی او را فاش کرد، ز یرا این بانوی مرموز قبل از مصاحبه العربیه چندان شناخته شده نبود.

اسما محمد در ژوئن 2018 در استان هاتای ترکیه در مرز با سوریه دستگیر شد، اما مقامات ترکیه پیش از نوامبر 2019 بازداشت او را اعلام نکردند. آنکارا در آن زمان فاش کرد، همسر البغدادی به همراه 10 نفر دیگر از جمله دخترش لیلا دستگیر شده و یک مقام ترکیه گفت که این «همسر اول البغدادی» است.

او خاطرنشان کرد «اطلاعات زیادی از البغدادی و کارهای داخلی سازمان او ارائه داده» در حالی که رسانه‌های ترکیه در آن زمان اعلام کردند، نام این همسر، اسماء فوزی محمد الکبیسی است.

مقامات عراقی هفته گذشته از بازجویی «خانواده» رهبر سابق داعش خبر داده و توضیح دادند که از خارج از کشور بازگردانده شده‌اند، آن‌ها جزئیات بیشتری ارائه ندادند.

در بیانیه منتشر شده بر روی وب‌سایت شورای عالی قضایی عراق، تعداد و هویت اعضای بازداشتی خانواده البغدادی هیچ مشخصاتی نیامده که این افراد از کدام کشور بازگردانده شدند.

یک منبع قضایی گفت، «سرویس اطلاعات با همکاری مقامات ترکیه، زن و فرزندان البغدادی را بازگرداندند و افزود که در ترکیه دستگیر شده‌اند.

ایالات متحده از کشته شدن البغدادی در اکتبر 2019، در حملات شبانه در شمال غرب سوریه، کیلومترها دوررتر از مرز ترکیه خبر داد.

پس از تسلط این سازمان افراطی بر مناطق وسیعی در سوریه و عراق در سال 2014، شکست‌های پی در پی در دو کشور متحمل شد تا اینکه در سال 2019 تمام مناطق تحت کنترل خود را از دست داد، در حالی که عراق پیروزی خود علیه داعش را در اواخر سال 2017 جشن گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید