حمله موشکی به یک کشتی باری در خلیج عدن

اداره دریانوردی بریتانیا اعلام کرد، نیروهای ائتلاف در حال «پاسخ» به این حادثه هستند همچنین به کشتی‌ها توصیه کرده هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره دریانوردی بریتانیا، پنج‌شنبه 3 اسفند اعلام کرد، گزارشی از آتش‌سوزی بر روی یک عرشه کشتی در 70 مایلی دریایی جنوب شرق عدن پس از حمله با دو موشک دریافت کرده است.

اداره دریانوردی بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای ائتلاف در حال «پاسخ» به این حادثه هستند همچنین به کشتی‌ها توصیه کرده هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش کنند.

شرکت امنیت دریایی «آمبری» بریتانیا گزارش داد، این کشتی با پرچم پالائو و در مالکیت بریتانیا مورد حمله دو موشک در 63 مایلی دریایی جنوب شرقی عدن قرار گرفت که منجر به آتش‌سوزی در عرشه آن شد.

آمبری اظهار داشت، این کشتی از تایلند به سوی دریای سرخ در حرکت بوده است.

اخیرا، چندین کشتی در دریای سرخ مورد حملات شبه‌نظامیان حوثی یمن قرار گرفتند، این حملات در دریای سرخ منجر به افزایش هزینه بیمه برای شرکت‌های کشتیرانی شد و بسیاری از شرکت‌ها مجبور به ترک این مسیر شدند؛ مسیری حیاتی که حدود 12% از تجارت دریایی جهانی از آن عبور می‌کند.

این حملات، آمریکا و بریتانیا را واداشت، علیه پایگاه‌های حوثی‌ها با هدف اختلال و تضعیف توانایی این گروه در به خطر انداختن آزادی کشتیرانی و تهدید تجارت جهانی، حملات هوایی را انجام دهند.

ارتش آمریکا اعلام کرد، چهارشنبه 2 اسفند «در دفاع از خود» موشک‌ها و سکوهای پرتاب حوثی‌های یمن را هدف قرار داد، زیرا تهدیدی برای ناوگان تجاری و نیروی دریایی آمریکا در دریای سرخ بوده است.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده بامداد چهارشنبه در بیانیه‌ای در رسانه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد، طی چهار حمله در دفاع از خود، 7 موشک کروز ضد کشتی، سکوی آماده پرتاب موشک بالستیک ضد کشتی در دریای سرخ را منهدم کرده است.

این بیانیه افزود، ارتش آمریکا یک پهپاد در حال حرکت را نیز سرنگون کرده است.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اشاره کرد، نیروهای آمریکایی موشک‌ها، سکوهای پرتاب و پهپادها در مناطق تحت کنترل حوثی‌های را شناسایی و تشخیص دادند که این‌ها تهدید قریب الوقوعی برای کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا و کشتی‌های تجاری در منطقه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید