«حماس»: همه تصمیمات رهبران جنبش در خارج از فلسطین طی هماهنگی با السنوار اتخاذ می‌شود

اسامه حمدان: حماس در مذاکرات با هدف توقف جنگ در نوار غزه از هیچ یک از حقوق خود چشم‌پوشی نخواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال ورود هیئتی از «حماس» به ریاست اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی این جنبش، به قاهره، حسام بدران، یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس، در مصاحبه با «العربیه» تایید کرد که همه تصمیمات رهبران جنبش در خارج از فلسطین طی هماهنگی با یحیی السنوار، رئیس دفتر سیاسی جنبش در غزه انجام می‌شود.

اظهارات ناموفق

بدران ضمن بیان این‌که سفر هیئت حماس به قاهره با هدف رایزنی انجام می‌شود، اظهارات محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مورد لزوم دستیابی حماس و اسرائیل به توافق را «ناموفق» دانست.

عضو دفتر سیاسی حماس همچنین افزود که این گروه برای برقراری ارتباط با جنبش «فتح» ابتکار‌عمل را بر عهده گرفته، اما هیچ ارتباطی میان آن و تشکیلات خودگردان فلسطین وجود ندارد و در این‌باره توضیح داد که رایزنی‌های حماس تنها با گروه‌هایی فلسطینی که با آن دیدگاهی مشترک دارند، انجام می‌شود.

در همین راستا، اسامه حمدان، یکی از رهبران جنبش حماس، سه‌شنبه یکم اسفند تأکید کرد که این جنبش در مذاکرات با هدف توقف جنگ در نوار غزه، «از هیچ یک از حقوق خود چشم‌پوشی نخواهد کرد.»

حمدان طی یک کنفرانس مطبوعاتی در بیروت گفت:«ما با ابتکاراتی که به ما ارائه می‌شود برخورد می‌کنیم و از هیچ یک از حقوق خود نمی‌گذریم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید