کنست اسرائیل از مخالفت نتانیاهو با تشکیل کشور فلسطین حمایت کرد

اسرائیل: هرگونه توافق دائمی با فلسطینی‌ها باید از طریق مذاکره مستقیم دوجانبه و نه از طریق دیکته‌های بین‌المللی حاصل شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کنست اسرائیل، چهارشنبه 2 اسفند از بیانیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در مخالفت با «اعلام یک جانبه» برپایی کشور فلسطینی حمایت کرد.

این موضع پارلمان اسرائیل در حمایت از مخالفت نتانیاهو با راه‌حل دو کشوری پس از آن بیان می‌شود که اخیرا فراخوان‌های فزاینده بین‌المللی خواستار پیشبرد تلاش‌ها برای تحقق راه حل دو کشوری و پایان دادن به مناقشه چندین دهه‌ای میان اسرائیلی و فلسطینی‌ها شده است.

حزب لیکود به رهبری نتانیاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد که 99 تن از 120 قانونگذار اسرائیلی به بیانیه‌ای که در این زمینه که اوایل هفته جاری توسط دولت تصویب شده بود رای مثبت دادند.

«مذاکرات مستقیم»

در بیانیه اسرائیل همچنین آمده است که هرگونه توافق دائمی با فلسطینی‌ها باید از طریق مذاکره مستقیم میان دو طرف و نه از طریق دیکته‌های بین‌المللی حاصل شود.

«دیکته‌های بین‌المللی»

نخست‌وزیر اسرائیل طی اظهارات خود در این‌باره گفت که کشورش، آن‌چه را که وی دیکته‌های بین‌المللی برای تحمیل برپایی یکجانبه کشور فلسطینی توصیف می‌کند را نمی‌پذیرد.

نتانیاهو دوشنبه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود که هرگونه توافق سیاسی با فلسطینی‌ها باید تنها از طریق مذاکره مستقیم میان طرفین بدون هیچ پیش شرطی انجام شود.

«پاداش بی‌سابقه برای تروریسم»

نتانیاهو همچنین افزود: «چنین به رسمیت شناختنی پس از حمله 7 اکتبر به منزله پاداش بی‌سابقه‌ای برای تروریسم خواهد بود و از هرگونه توافق صلح واقعی جلوگیری خواهد کرد.»

دولت نتانیاهو به اتفاق آرا به رد هر اقدامی از سوی هر کشوری برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین رای داد.

اسرائیل از 7 اکتبر 2023 و در پاسخ به حمله غافلگیرانه حماس، جنگی ویرانگر را در نوار غزه به راه انداخته است که علاوه بر فاجعه انسانی بی‌سابقه و تخریب گسترده زیرساخت‌ها، باعث کشته شدن ده‌ها هزار غیرنظامی شده را که اغلب آن‌ها را زنان و کودک تشکیل می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید