چندین کشته و مجروح در پی بمباران مواضع شبه‌نظامیان‌ وابسته به ایران در شرق سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، بامداد چهارشنبه از زخمی‌شدن بیش از 10 نفر در پی وقوع انفجار در مواضع گروه‌های حامی ایران در جنوب شهر دیرالزور خبر داد.

بر اساس برخی گزارش‌ها انفجار در مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران همچنین منجر به کشته‌شدن تعدادی افراد غیرسوری شده است.

انفجارهای شناسایی نشده

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که «انفجارهای شناسایی نشده‌ای» یکی از مواضع امنیتی، یک گروه شبه‌نظامی غیرسوری وابسته به ایران را هدف قرار داد.

به گفته دیدبان در این موضع نیروهایی حضور داشتند که وظیفه حفاظت از خودروهای نظامی و تامین امنیت جاده زمینی که شهر دیرالزور را به المیادین و البوکمال متصل می‌کند، بر عهده دارند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه همزمان با پرواز جنگنده‌های ناشناس، انفجارهایی در دست‌کم سه موضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در صحرای جنوبی دیرالزور به وقوع پیوست.

انهدام 80 پایگاه شبه‌نظامیان وابسته به ایران

دیدبان با اشاره به اینکه این انفجارها ساعاتی پس از آن صورت گرفت که شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران پایگاه میدان گازی «کونیکو» که نیروهای آمریکایی در شمال دیرالزور در آن مستقر هستند را با پهپادهای انفجاری هدف قرار دادند گفت که گروه‌های وابسته به ایران پس از حدود یک هفته توقف، حملات خود به پایگاه‌های آمریکایی در سوریه را از سر گرفتند.

حملات اسرائیل

گروه‌های مسلح وابسته به ایران پیشتر اعلام کرده بودند که در پاسخ به جنگ اسرائیل در نوار غزه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق و سوریه را هدف قرار خواهند داد.

این در حالی است که اسرائیل اخیرا شدت حملات خود به سوریه را افزایش داده و اعلام کرده که اهداف ایرانی در سوریه را بمباران می‌کند.

اسرائیل چندین سال است که حملاتی را علیه اهداف وابسته به ایران در سوریه را آغاز کرده، جایی که تهران پس از حمایت از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در جنگی که در سال 2011 آغاز شد، افزایش یافته است.

جنگی که بیش از 5 ماه پیش در غزه آغاز شد خطرات بیشتری را بر احتمال گسترش درگیری‌های اسرائیل و ایران از طریق گروه‌های تحت حمایت تهران به ویژه در لبنان، عراق، سوریه و یمن را افزایش داد. مقامات ایرانی بارها تاکید کرده‌اند که به دنبال گسترش جنگ نیستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size