حمله موشکی به دفتر حشد الشعبی در پی کشته‌شدن یکی از فعالان جریان صدر

این حمله پس از کشته شدن، ایسر الفخاجی از جریان صدر در استان بابل رخ داد، که در یک‌شنبه 18 فوریه ربوده و روز بعد جسدش پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش یک منبع پلیس عراق، چهارشنبه 2 اسفند یک دفتر وابسته به نیروهای حشدالشعبی در استان بابل عراق مورد حمله موشکی قرار گرفت.

این منبع به رسانه‌های محلی گفت، افراد ناشناس، سه‌شنبه شب 1 اسفند، یکی از دفاتر وابسته به حشدالشعبی در استان بابل را با گلوله « RBG7» بدون هیچ‌گونه خسارتی هدف قرار دادند.

کشته‌شدن یک فعال مدنی از جریان صدر

این حمله پس از کشته شدن، ایسر الفخاجی از جریان صدر در استان بابل رخ داد، که در یک‌شنبه 18 فوریه ربوده و روز بعد جسدش پیدا شد.

پس از انتشار خبر ربوده‌شدن این فعال، استان بابل شاهد استقرار و انتشار نیروهای «سرایا السلام» وابسته به جریان صدر بود.

«تصادف»

وزارت کشور عراق دوشنبه 30 بهمن، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، مرگ الخفاجی بر اثر یک حادثه تصادف در بابل بوده و اشاره کرد، افراد قانون‌شکن در تلاش برهم زدن امنیت و ثبات بودند.

این وزارت‌خانه اعلام کرد، گروهی از قانون‌شکنان یک شهروند را در مقابل خانه‌اش در ناحيه «ابو غرق» از توابع شهرستان حله به یک محل مجهولی منتقل کردند.

این وزارت‌خانه افزود، یک تیم متخصص در فرماندهی انتظامی بابل شروع به جستجو، تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات کرده و صبح دوشنبه جسد الخفاجی را در بزرگراه جبله که در شمال بابل رها شده بود، پیدا کردند.

این وزارت‌خانه ادامه داد: «تیم امنیتی سرنخ‌های مهمی در مورد عاملان پیدا کرده که از مجازات در امان نخواهند بود و برای مجازات عادلانه به قوه قضاییه تحویل داده خواهند شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید