وقوع انفجارهای جدید در دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه‌های محلی، ساعاتی پس از حمله اسرائیل که ساختمانی در محله «کفرسوسه» دمشق، پایتخت سوریه را هدف قرار داده بود، بعد از ظهر چهارشنبه 2 اسفند دست‌کم صدای یک افنجار بزرگ در دمشق شنیده شد.

رادیو «شام اف‌ام» سوریه اعلام کرد، صدای چندین انفجار در دمشق، پایتخت این کشور شنیده شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه از وقوع انفجار جدیدی در حومه دمشق خبر داد و به «العربیه» گفت، حمله اسرائیل در حومه دمشق یک پایگاه ایرانی را هدف قرار داده است.

حمله به یک ساختمان در محله «کفرسوسه»

به گزارش رسانه‌های رسمی، صبح چهارشنبه 2 اسفند، دست‌کم دو نفر در حمله اسرائیل به ساختمانی در محله «کفرسوسه» کشته شدند.

یک منبع نظامی سوری اعلام کرد، اسرائیل با چندین موشک از سمت جولان، یک ساختمانی مسکونی در محله کفرسوسه دمشق را هدف قرار داد.

این منبع افزود، حمله منجر به کشته شدن دو شهروند غیرنظامی و مجروح شدن تعدادی دیگر شد، ساختمان مورد هدف و ساختمان‌های اطراف در این حمله نیز آسیب دیدند.
از سوی اسرائیل تا کنون هیچ اظهار نظری صورت گرفته است.

حزب الله و سپاه پاسداران

دیدبان حقوق بشر سوریه بدون احراز از هویت دو فرد کشته شده اعلام کرد تابعیت غیرسوری دارند، اما بعدا اعلام کرد، یکی از کشته شده‌ها، شهروند غیرنظامی و پاکبان بوده که در نزدیکی ساختمان در حین کار کشته شده است.

دیدبان به شبکه «العربیه» اعلام کرد، ساختمانی که هدف حمله قرار گرفته، محل تردد فرماندهان حزب الله و سپاه بوده است.

مقر امنیتی

به گزارش خبرگزاری «فرانسه» این ساختمان 9 طبقه، بیشترین آسیب به طبقه چهارم وارد شده است. همچنین خودروهایی که در پارکینگ این ساختمان پارک بوده‌اند نیز آسیب دیدند.

مقر بسیاری از نهادها و سرویس‌های امنیتی در محله کفرسوسه قرار دارد و در پی حمله اسرائیل در فوریه 2023 به این محله تعدادی از کارشناسان نظامی ایرانی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید