وزیر خارجه سعودی: آمریکا برای بررسی به رسمیت شناختن کشور فلسطین آمادگی دارد

بن فرحان بر ضرورت مبرم برقراری آتش‌بس در غزه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه دوم اسفند تاکید کرد که اکنون بیش از هر زمانی در گذشته، به برقراری آتش‌بس در نوار غزه نیاز است.

به گزارش «العربیه» وزیر خارجه سعودی همچنین تاکید کرد که جامعه بین‌المللی درباره این ایده که راه حفظ ثبات در منطقه برپایی کشور فلسطینی است، توافق دارد.

بن فرحان با بیان این که کشورهای غربی و از جمله آنها آمریکا برای بررسی به رسمیت شناختن کشور فلسطینی آمادگی دارند، بر ضرورت رسیدگی به بحران عدم رسیدن کمک‌های بشردوستانه کافی به غزه، تاکید کرد.

وزیر خارجه سعودی همچنین گفت که نحوه محافظت از غیرنظامیان در غزه از طریق رساندن کمک‌ها مسئولیتی همگانی است.

پایبندی به نقشه راه

بن فرحان در رابطه با پرونده یمن گفت که پادشاهی عربی سعودی به نقشه راه بین‌المللی برای توافق میان دولت یمن و حوثی‌ها پایبند است.

راه‌حل دو کشوری

بن فرحان شنبه گذشته طی جلسه گفت‌وگو در کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر ضرورت تضمین دست‌یابی به طریقی امن برای راه‌حل دو کشوری خاطرنشان کرد که «هر چه اجماع بیشتری در جامعه بین‌المللی درباره راه‌حل دو کشور شکل گیرد، بیشتر به آن نزدیک خواهیم شد».

بن فرحان در جلسه گفت‌وگویی که در اجلاس امنیتی مونیخ با مشارکت سامح شکری، وزیر خارجه مصر و حجه لحبیب، وزیر خارجه بلژیک برگزار شد، با بیان این‌که اولویت اکنون برای پایان دادن به فاجعه انسانی در نوار غزه است، گفت:«الان بر برقراری آتش‌بس و خروج اسرائیل از نوار غزه تمرکز داریم».

بن فرحان در ادامه توضیح داد:« اعتقاد کامل ما این است که تنها راه به سوی برقراری امنیت و ثبات در منطقه و از جمله آن اسرائیل، از طریق برپایی کشور فلسطینی است».

او همچنین گفت:«وقایع غزه برای اسرائیل امنیت به ارمغان نمی‌آورد بلکه نسل جدیدی را به سوی افراط‌گرایی سوق خواهد داد».

وزیر خارجه سعودی در اجلاس امنیتی مونیخ خواستار پاسخگو شدن طرف‌هایی شد که در روند تحقق راه‌حل دو کشوری کارشکنی می‌کنند.

نشست وزرای خارجه گروه بیست

وزیر خارجه سعودی پیش‌تر چهارشنبه دوم اسفند برای مشارکت در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو گروه بیست «G20» در برزیل وارد ریو دو ژانیرو شد.

قرار است وزیر خارجه سعودی علاوه بر انعقاد چندین نشست‌ دوجانبه با وزرای خارجه شرکت‌کننده در نشست «G20»، با وزرای خارجه کشورهای عضو گروه بیست در برزیل، بارزترین مسائل و آخرین تحولات عرصه بین‌المللی و تقویت همکاری چندجانبه برای تحقق رفاه و شکوفایی را بررسی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید