بریتانیا از فعالیت گسترده پهپادهای تهاجمی در نزدیکی «حدیده» خبر داد

سازمان دریانوردی بریتانیا در بیانیه‌ای از همه کشتی‌ها خواست هرگونه فعالیت پهپادی را گزارش داده و دستور العمل‌های مربوط به جابجایی این پهپادها را دنبال کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، چهارشنبه 2 اسفند اعلام کرد که گزارش‌هایی مبنی بر فعالیت مشکوک تعداد زیادی پهپاد در 40 مایل دریایی غرب بندر حدیده در جنوب دریای سرخ دریافت کرده است.

حضور گسترده این پهپادها در منطقه حدیده پس از 2 بار بمباران متوالی منطقه العرج در شمال غربی شهر حدیده توسط بریتانیا و آمریکا گزارش شده است.

سازمان دریانوردی بریتانیا در بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» از کشتی‌ها خواست تا هرگونه فعالیت پهپادی را گزارش دهند.

این سازمان همچنین از همه کشتی‌ها خواست تا دستورالعمل‌های مربوط به جابجایی این پهپادها را دنبال کنند.

از زمان جنگ غزه تاکنون حوثی‌ها بیش از 45 حمله پهپادی و موشکی علیه کشتی‌های تجاری انجام دادند. این گروه شبه‌نظامی می‌گوید این حملات در پاسخ به جنگ اسرائیل علیه فلسطینی‌ها در نوار غزه انجام می‌شود.

از زمان آغاز جنگ در نوار محاصره شده فلسطین در 7 اکتبر، حوثی ها بیش از 45 حمله به کشتی های باری تجاری انجام داده اند و ادعا می کنند که آنها به سمت بنادر اسرائیل می روند یا متعلق به اسرائیلی ها هستند.

حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها ترافیک جهانی کشتیرانی را مختل کرده و چندین شرکت دریانوردی را مجبور کرد تا عبور از طریق دریای سرخ را متوقف کرده و مسیر طولانی‌تر و گران‌تر را در اطراف آفریقا جایگزین کنند.

این حملات همچنین نگرانی از پیامدهای جنگ اسرائیل و حماس بر منطقه خاورمیانه و گسترش درگیری و بی‌ثباتی در این منطقه را گسترش داده است.

از سوی دیگر، جنگنده‌های آمریکایی و بریتانیایی طی هفته‌های گذشته حملات تلافی‌جویانه‌ای را در مناطق مختلف یمن انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید