«آنروا» از حمله اسرائیل به کاروان کمک‌های عازم شمال غزه در اوایل فوریه جاری خبر داد

برآوردهای سازمان ملل نشان می‌دهد که 300 هزار نفر همچنان در شمال غزه، کمک‌های چندانی را دریافت نمی‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسناد سازمان ملل نشان می‌دهد که نیروهای اسرائیلی در 5 فوریه جاری قبل از اعلام ممنوعیت حرکت کامیون‌ها به سمت شمال نوار غزه، به‌روی کاروان سازمان ملل، حامل مواد غذایی در مرکز غزه آتش گشودند.

بر مبنای گزارش آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» که «سی‌ان‌ان» نیز از آن مطلع شد، این کاروان که بیش از یک ساعت در نقطه بازرسی ارتش اسرائیل پارک شده بود، هدف قرار گرفت.

نابودی محموله غذایی

در این حمله آسیب جانی به‌بار نیامد اما بیشتر محتویات کاروان، به ویژه آرد گندم که به‌شدت برای تهیه نان مورد نیاز بود، از بین رفت.

همزمان ژولیت توما، سخنگوی «آنروا»، به «سی‌ان‌ان» گفت کاروانی حامل مواد غذایی درحال حرکت به سمت شمال نوار غزه یا همان مناطق مرکزی، بمباران شد و یکی از کامیون‌ها حامل کمک، هدف آتش نیروی دریایی اسرائیل قرار گرفت.

این کاروان متشکل از 10 کامیون کمک‌رسانی و دو خودروی زرهی با آرم سازمان ملل متحد، حرکت خود را در ساعات اولیه 5 پنجم فوریه، آغاز کرده بود.

طبق گفته «آنروا»، حرکت کاروان‌ها در اوایل روز انجام می‌شود تا محموله کامیون‌ها حتی‌المقدور در طول مسیر از حملات مصون بمانند.

توماس وایت، مدیر امور «آنروا» در غزه اعلام کرد که یک کاروان مواد غذایی 5 فوریه هنگام حرکت برای ورود به شمال نوار غزه هدف آتش نیروی دریایی اسرائیل قرار گرفت.

فیلیپ لازارینی، کمیسر این آژانس، در آن زمان اعلام کرد که کاروان‌های کمک‌رسانی به‌رغم اعلام حرکت آنها و هماهنگی‌های لازم، همچنان در غزه، هدف قرار می‌گیرند.

برآوردهای سازمان ملل نشان می‌دهد که 300 هزار نفر در شمال غزه، کمک‌های چندانی را دریافت نمی‌کنند و 16.2 درصد کودکان در این منطقه دچار سوء تغذیه حاد هستند که از نرخ بحرانی تعیین‌شده از سوی سازمان ملل، فراتر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید