وزارت دفاع فرانسه: دو پهپاد پرتاب شده از یمن را در دریای سرخ سرنگون کردیم

اتحادیه اروپا روز گذشته رسما عملیات دریایی خود را برای دفاع از کشتیرانی بین‌المللی در آبراه دریای سرخ آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به ادامه حملات حوثی‌ها علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، وزارت دفاع فرانسه سه‌شنبه یکم اسفند اعلام کرد که ناوچه‌های فرانسوی در سحرگاه امروز دو پهپاد که از یمن به سمت منطقه حرکت ناوگان فرانسه در خلیج عدن و دریای سرخ جنوبی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کردند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد «تحرکات ما در دریای سرخ با هدف همیاری در تضمین امنیت دریایی، از کانال سوئز تا تنگه هرمز است و در دفاع از آزادی دریانوردی مشارکت می‌کند، ماموریتی که اهداف آن در چارچوب عملیات «EUNAVFOR ASPIDES» اتحادیه اروپا که در 19 فوریه تحت فرماندهی یونان آغاز شده، تعریف می‌شود.

دفع حملات شبه‌نظامیان حوثی

اتحادیه اروپا روز دوشنبه رسما تصمیم گرفت ماموریتی را برای مقابله با حملات حوثی‌ها و حفاظت از کشتیرانی بین‌المللی در منطقه دریای سرخ آغاز کند.

این ماموریت اروپایی دو ماه پس از آن آغاز می‌شود که اتحادی دریایی تحت عنوان «پاسداری از رفاه» توسط واشینگتن برای محافظت از کشتیرانی در منطقه استراتژیکی که 12 درصد تجارت جهانی از طریق آن انجام می‌شود، شکل گرفته است.

افزون بر این، در جریان نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل، آنتونیو تائیانی، وزیر خارجه ایتالیا، آغاز به کار این ماموریت اروپایی را تایید و آن را «گامی مهم به سوی دفاع مشترک اروپایی» توصیف کرد.

در ادامه رصد و مقابله با حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ، شامگاه دوشنبه سی‌ام بهمن مرکز امنیت دریایی بریتانیا اعلام کرده بود که گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در فاصله 90 مایل دریایی غرب جازان سعودی را دریافت کرده است.

این مرکز پس از آن نیز اعلام کرد گزارشی مبنی بر وقوع حادثه‌ای در فاصله 60 مایل دریایی شمال پایتخت جیبوتی دریافت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید