مقام اسرائیلی شایعات درباره فرار السنوار به مصر را تکذیب کرد

روزنامه «اسرائیل هیوم»: السنوار به همراه برادر و خواهرش از طریق یک تونل به سینا فرار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درپی طرح گمانه‌زنی‌ها مبنی بر فرار یحیی السنوار، رهبر جنبش حماس در نوار غزه و همراهانش به مصر، یک مقام امنیتی اسرائیل این گزارش‌ها را به طور کامل تکذیب کرد.

«یدیعوت آحارونوت» به‌ نقل از این مقام امنیتی اسرائیل نوشت که هیچ داده اطلاعاتی مبنی بر فرار السنوار و مسئولان ارشد حماس از طریق تونل‌ها به مصر وجود ندارد.

رافائل جروزالمی، افسر بازنشسته اطلاعاتی اسرائیل گفت که فرمانده جنبش حماس در غزه با شماری از گروگان‌های اسرائیلی از رفح به مصر رفتند.

جروزالمی در مصاحبه با شبکه اسرائیلی «آی24 نیوز»با اشاره به این که «السنوار از تلفن همراه یا هیچ وسیله ارتباطی تکنولوژیکی استفاده نمی‌کند، هم‌اکنون در یکی از تونل‌هاست و ممکن است به سینا فرار کرده باشد»، گفت: «هیچ شواهدی در مورد مکان حضور وجود ندارد».

او درعین حال خاطر نشان کرد که مذاکرات پیشرفتی نداشته و حماس هیچ انعطافی در کاستن از خواسته‌هایش نشان نداده است.

از سویی روزنامه «اسرائیل هیوم» نیز نوشت: «السنوار به همراه برادر و خواهرش از طریق یک تونل به سینا فرار کردند».

این گزارش‌ها پس از آن بود که ارتش اسرائیل چند روز پیش، تصاویری از السنوار در داخل یکی از تونل‌ها پس از شروع جنگ در 7 اکتبر را منتشر کرد.

نشر تصاویر در شبکه‌های اجتماعی

این گزارش‌ها همچنین در پی نشر تصاویری در شبکه‌های اجتماعی بود که به‌باور ناشران این تصاویر، بازداشت السنوار توسط ارتش اسرائیل را نشان می‌دهد.

شبيه السنوار
شبيه السنوار

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، تصویر انتشاریافته در مقیاس گسترده، لحظه دستگیری شخصی از سوی ارتش اسرائیل را نشان می‌دهد که به السنوار شباهت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید