سفیر سعودی در هلند: اشغالگری مستمر اسرائیل به نتایجی هولناک‌ انجامیده است

زیاد العطیه: ریاض هیچ‌گونه توجیهی برای قتل و آواره کردن هزاران انسان بیگناه از غزه را نمی‌پذیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زیاد العطیه، سفیر سعودی در هلند در دیوان بین المللی دادگستری تاکید کرد که اقدامات اسرائیل در اراضی فلسطینی، غیرقابل توجیه است.

العطیه، سه‌شنبه یکم اسفند، طی سخنانی در دیوان بین‌المللی دادگستری گفت: «اشغالگری مستمر اسرائیل به نتایج هولناکی انجامیده و اجماع بین‌المللی در مورد غیرقانونی بودن اشغالگری اسرائیل وجود دارد».

به‌ گفته العطیه «اسرائیل بر روند شهرک‌نشینی افزوده و چشم خود را به‌روی حملات شهرک‌نشینان (به فلسطینیان) بسته است».

700 هزار شهرک‌نشین

سفیر سعودی در هلند با این بیان که شمار شهرک‌نشینان در اراضی اشغالی فلسطین به 700 هزار نفر رسیده، افزود که اسرائیل براین باور است که نسبت به قوانین بین‌المللی، مصونیت دارد.

العطیه در ادامه خاطرنشان کرد: « اسرائیل با مخالفت با راه حل دوکشوری عملا بر نیت خود برای محروم‌کردن فلسطینیان از حقوق خود تاکید دارد».

او افزود که اسرائیل مردم غزه را از نیازهای اولیه زندگی محروم کرده است.

سفیر سعودی در هلند درادامه سخنانش در دادگاه لاهه با این بیان که «ریاض هیچ‌گونه توجیهی برای قتل و آواره کردن هزاران انسان بیگناه از غزه را نمی‌پذیرد»، افزود: «نوار غزه به دلیل تجاوزات مداوم اسرائیل به مکانی مرگبار تبدیل شده است».

به‌گفته العطیه «مقامات ارشد اسرائیل آشکارا مردم غزه را به مرگ و نابودی تهدید می‌کنند».

راه حل دائمی منازعه

همزمان ووسیموزی مادونسلا، سفیر آفریقای جنوبی در هلند، نیز تاکید کرد که ایجاد کشور فلسطین، راه حل دائمی برای منازعه اسرائیل و فلسطین است.

مدونسلا در سخنرانی خود در دادگاه بین‌المللی دادگستری گفت که تمام شهرک‌های اسرائیلی باید برچیده و راه حل دوکشوری باید پیاده شود.

به گفته او «اسرائیل به شکلی خطرناک قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند که این روند باید متوقف شود».

سفیر آفریقای جنوبی در هلند خاطرنشان کرد: «حملات اسرائیل به غزه با قوانین بین‌المللی منافات دارد و اسرائیل سیاست تبعیض نژادی را در غزه و کرانه باختری اعمال می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید