افزایش درگیری اسرائیل و حماس در جنوب شرقى غزه

یک میلیون و 400 هزار فلسطینی در شهر رفح سکونت دارند اغلب آنها بر اثر جنگ‌های قبل اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه به این شهر پناه برده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع فلسطینی، سه‌شنبه 1 اسفند از ادامه درگیری اسرائیل و گروه‌های مسلح فلسطینی در منطقه «زیتون» در جنوب شرقی غزه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «العالم العربی» به نقل از منابع فلسطینی، توپخانه اسرائیل بامداد امروز ده‌ها گلوله به به سمت چندین نقطه در منطقه زیتون شلیک کرد.

خبرنگار «العربیه» در غزه نیز گزارش داد که حملات اسرائیل چندین خانه در اردوگاه «نصیرات» در مرکز این شهر را هدف قرار داد.

در همین حال ارتش اسرائیل از ساکنان مناطق زیتون و ترکمان در محله شجاعیه خواست تا به سمت منطقه المواصی در جنوب نوار غزه منتقل شوند.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی از همه ساکنان محله‌های زیتون و ترکمان در نوار غزه خواست تا فوراً از طریق خیابان صلاح‌الدین به منطقه بشردوستانه در المواصی حرکت کنند.

در خان‌یونس نیز نیروهای اسرائیلی اعلام کردند که ده‌ها مسلح فلسطینی را در این شهر واقع در جنوب نوار غزه طی بیست و چهار ساعت گذشته به قتل رساندند.

این تحولات میدانی همراه با تدارکات اسرائیل برای حمله به رفح در جنوب نوار غزه، که صدها هزار آواره را در خود جای داده است، انجام می‌گیرد.

اعلام آمادگی اسرائیل برای حمله به رفح با هشدارهای بین‌المللی، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و کشورهای عربی منطقه درباره وقوع احتمال یک فاجعه قریب الوقوع در پی این حمله مواجه شده است.

یک میلیون و 400 هزار فلسطینی در شهر رفح سکونت دارند اغلب آنها در جنگ‌های قبلی اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه به این شهر پناه بردند.

آوارگان فلسطینی‌ می‌گویند، منطقه المواصی که در جنوب شرقی وادی غزه واقع شده، به هیچ وجه واجد شرایط پذیرش برای این تعداد آواره نیست.

این منطقه اساساً یک زمین کشاورزی بایر است و مانند رفح یا خان‌یونس اردوگاه یا مدارس بین‌المللی مانند «آنروا»، در آن وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید