آمریکا طی حملاتی جدید پایگاه‌های حوثی‌ها در الحدیده یمن را هدف گرفت

حوثی‌ها مسئولیت حمله به دو کشتی آمریکایی در خلیج عدن را بر عهده گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های حوثی، دوشنبه 30 بهمن، گزارش دادند که یک حمله آمریکایی و بریتانیایی منطقه الجبانه در استان حدیده در غرب یمن را هدف قرار داد.

ایالات متحده آمریکا و بریتانیا به‌طور مکرر حملاتی را به پایگاه‌های حوثی‌ها در یمن و با هدف مختل کردن و تضعیف توانمندی‌های این گروه که کشتیرانی در دریای سرخ را تهدید و تجارت جهانی را تضعیف می‌کند، انجام می‌دهند.

به‌رغم انجام این حملات حوثی‌ها اما تهدیدها و حملات خود علیه کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ را به‌طور فزاینده‌ای افزایش می‌دهند.
در تازه‌ترین مورد حوثی‌ها شامگاه دوشنبه 30 بهمن اعلام کردند که دو کشتی آمریکایی را در خلیج عدن هدف گرفته‌اند.

از سویی مرکز امنیت دریایی بریتانیا نیز اعلام کرد که گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در فاصله 90 مایل دریایی غرب جازان سعودی را دریافت کرده است.

این مرکز پس از آن نیز اعلام کرد گزارشی مبنی بر وقوع حادثه‌ای در فاصله 60 مایل دریایی شمال پایتخت جیبوتی دریافت کرده است.

در همین راستا و در واکنش به تشدید تنش‌ها در آبراه بین‌المللی دریای سرخ، رئیس کمیسیون اروپا دوشنبه سی‌ام بهمن رسما آغاز ماموریت دریایی اتحادیه اروپا برای کمک به حفاظت از کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ در برابر حملات حوثی‌ها در یمن را اعلام کرد.

این ماموریت دریایی اروپایی که مرکز فرماندهی آن در یونان است با تاکید بر دفاعی بودن خود و این‌که در خشکی عملیات انجام نمی‌دهد کشور جیبوتی را به‌عنوان مرکز لجستیک خود خود اعلام کرد.

در همین رابطه اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در پلتفرم «X» نوشت با آغاز این ماموریت «اروپا در همکاری با شرکای بین‌المللی‌ خود آزادی دریانوردی در دریای سرخ را تضمین خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید