محمود عباس: دولت نتانیاهو بر ادامه جنگ غزه و کوچ اجباری فلسطینیان اصرار دارد

رئیس دولت خودگردان فلسطین: وضعیت در شهر «رفح» اسفبار و خطرناک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود عباس، رئیس دولت خودگردان فلسطین یک‌شنبه 29 بهمن گفت دولت نتانیاهو بر ادامه جنگ در نوار غزه و به ویژه در «رفح» با هدف کوچ اجباری ساکنان این باریکه اصرار دارد.
به گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا» محمود عباس در دیدار با رهبران سازمان آزادیبخش فلسطین تاکید کرد که دولت نتانیاهو و ارتش اسرائیل هنوز بر ادامه جنگ تجاوزکارانه خود به نقاط مختلف نوار غزه و به ویژه شهر «رفح» با هدف کوچ اجباری فلسطینینان اصرار دارند.

عباس افزود: «نه ما و دوستانمان و همه دنیا به هیچ وجه این اقدامات را نمی‌پذیرند.»
او با اشاره به اینکه نشست کادر رهبری فلسطینیان برای بررسی وضعیت غزه، جلوگیری از تجاوزات و توقف هرگونه اقدامی برای کوچاندن فلسطینیان از خاک و سرزمینشان صورت گرفته، گفت: وضعیت در شهر «رفح» اسفبار و خطرناک است و رهبری فلسطین باید هر چه سریعتر اقدام کند.»
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین بر «ادامه تلاش‌ها برای تقویت وحدت ملی در چارچوب سازمان آزادی‌بخش فلسطین تنها نماینده قانونی مردم فلسطین، تعهد به برنامه سیاسی مصوبه پارلمان‌های متوالی و تعهدات بین المللی آن، پایان دادن به اشغال، ایجاد کشور مستقل فلسطین بر سرزمین‌های 1967 به پایتختی قدس شرقی» تاکید کرد.
بر اسسا این گزارش، در این نشست کمیته‌ای برای «اجرای اقدامات عملیاتی برای توقف تجاوزات اسرائیل علیه نوار غزه و کرانه باختری از جمله قدس، خنثی کردن همه طرح‌های اسرائیلی علیه فلسطینیان و تلاش برای بسیج حمایت‌های بین المللی در به رسمیت شناختن کشور فلسطین و پایان دادن به اشغالگری» تشکیل شد.
وزارت خارجه فلسطین یکشنبه در واکنش به تصمیم دولت اسرائیل برای رد به رسمیت شناختن یکجانبه کشور فلسطین دز بیانیه ای اعلام کرد که عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل نیازی به «مجوز یا اجازه» بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، ندارد.
این در حالی است که خبرگزاری فلسطین گزارش داد شامگاه یکشنبه در نتیجه بمباران مناطق نصیرات، الزویده و دیر البلح در مرکز نوار غزه توسط ارتش اسرائیل 70 نفر کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید