دولت خودگردان فلسطین: برای عضویت در سازمان ملل به اجازه نتانیاهو نیاز نداریم

وزارت خارجه فلسطین: نتانیاهو نه فقط با ایجاد دولت فلسطین مخالف است بلکه به شکلی روزمره شانس تحقق عملی آن را نابود می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه فلسطین، یکشنبه 29 بهمن در واکنش به تصمیم دولت اسرائیل مبنی بر رد به‌ رسمیت شناختن یک‌جانبه کشور فلسطین، اعلام کرد که عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، نیازی به «مجوز یا اجازه» بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل ندارد.

به گزارش خبرگزاری «العالم‌العربی»، وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای افزود: «همه کشورها از جمله دولت آمریکا می‌توانند کشور فلسطین را بدون چنین مجوزی و بدون ارائه درخواست به نتانیاهو، چه از نظر حقوقی یا سیاسی، به‌رسمیت بشناسند».

در این بیانیه آمده است: «نتانیاهو نه تنها تشکیل کشور فلسطینی را رد می کند، بلکه با افزایش روند الحاق تدریجی کرانه باختری از جمله قدس شرقی، تعمیق و گسترش شهرک سازی در آن، جداکردن آن به شکل کامل از نواز عزه و همچنین جنگ نسل‌کشی علیه مردم ما با هدف خالی‌کردن سرزمین از ساکنان اصلی آن، هر روز شانس، تحقق عملی کشور فلسطین را از نابود می‌کند».

بیانیه حماس

جنبش حماس نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم اسرائیل به منزله چالشی برای نظام بین‌الملل، تأییدی بر رفتار اسرائیل در سرپیچی از قوانین و مصوبات بین‌المللی، نادیده‌گرفتن حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود و ایجاد کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس است.

این جنبش افزود: «سیاست اسرائیل از آغاز مذاکرات در بیش از 30 سال پیش که مبتنی بر خرید زمان است، برای ربودن اراضی فلسطینی بیشتر، یهودی‌سازی آن و گسترش شهرک‌ها، تا تحمیل وضعیت دوفاکتو بر مردم فلسطینی و جهان، مستلزم تلاش جامعه جهانی برای شکستن این خودسری و بازی با حقوق مردم ما و سرنوشت منطقه است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید