حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی به یک کشتی آمریکایی در سواحل یمن

حملات جدید آمریکا به اهداف حوثی‌ها، خنثی کردن اولین استفاده قابل توجه حوثی‌ها از یک ابزار زیردریایی بدون سرنشین از زمان آغاز حملات و موشک‌های کروز ضد‌کشتی را شامل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرکز امنیت دریایی بریتانیا، «آمبری»، دوشنبه 30 بهمن گزارش داد که یک کشتی باری متعلق به آمریکا، ساعاتی پس از این‌که حوثی‌ها یک کشتی بریتانیایی را در این منطقه هدف قرار داده بودند، در سواحل یمن مورد «حمله موشکی» قرار گرفت.

شرکت امنیت دریایی «امبری» در بیانیه‌ای اعلام کرد که «یک تانکر باری متعلق به آمریکا با پرچم یونان بعد از این‌که در فاصله 93 مایل دریایی شرق عدن در جنوب یمن مورد حمله موشکی قرار گرفت، درخواست کمک نظامی کرد»،
بنا بر اعلام «آمبری» در پی این حمله، کشتی هدف گرفته شده گزارش داد که «آسیبی به خدمه آن نرسیده است.»

خبرگزاری «رویترز» دوشنبه به نقل از شرکت امنیتی کشتیرانی، «روبیمار»، گزارش داد که کشتی باری با پرچم بلیز پس از شلیک دو موشک از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن به سوی آن، آسیب دید، اما خدمه آن به موقع تخلیه شدند.

سخنگوی شرکت امنیت دریایی (LSS-SABU) گفت که این دو موشک به عقب کشتی یاد شده اصابت کرد اما هیچ چیز قابل اشتعال در کشتی وجود نداشت.

این سخنگو در ادامه افزود: «ما (در مورد وضعیت کشتی) مطمئن نیستیم. اکنون کسی در کشتی نیست، دو شرکتی که مالک و فعال هستند در حال بررسی گزینه‌های یدک کشی آن هستند.»

پیشتر، اداره عملیات تجارت دریایی بریتانیا، دوشنبه اعلام کرده بود که گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در سواحل یمن در فاصله 100 مایل دریایی شرق عدن دریافت کرده است.

اداره دریانوردی بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات در حال بررسی این حادثه هستند و به کشتی‌هایی که از این منطقه عبور می‌کنند توصیه شده احتیاط کنند و هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش کنند.

اداره عملیات تجارت دریایی بریتانیا اوایل دوشنبه اعلام کرد که در انفجار شب گذشته در یک کشتی در نزدیکی بندر المخا یمن، خدمه، کشتی را ترک کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید