اسرائیل در پاسخ به حمله «طبریا» زیرساخت‌ها و زاغه‌های تسلیحات حزب‌الله را هدف گرفت

دو حمله هوایی اهدافی را در اطراف شهرک «الغازیه» در فاصله 60 کیلومتری از مرز لبنان با اسرائیل بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های اسرائیلی دوشنبه سی‌ام بهمن منطقه الغازیه و پشت تأسیسات زهرانی در جنوب لبنان را که حدود 60 کیلومتر با مرز اسرائیل فاصله دارد، هدف قرار دادند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در پاسخ به حمله به طبریا، به زیرساخت‌ها و زاغه‌های تسلیحات حزب‌الله در الغازیه حمله کرده است.

یک منبع امنیتی لبنانی اعلام کرد که در نتیجه دو حمله هوایی اسرائیل به شهر الغازیه در جنوب لبنان، 8 نفر زخمی شدند.

پیش‌تر خبرگزاری ملی لبنان، خبر داد که حملات هوایی اسرائیل به شهری در جنوب لبنان یک خودرو را هدف قرار داده است.

این خبرگزاری رسمی بدون ارائه جزئیات بیشتری اعلام کرد که آمبولانس‌ها به محل مورد نظر در شهر الغازیه اعزام شده‌اند، در حالی که سایر حملات اسرائیل شهرک الزهرانی را هدف قرار داده است.

در همین راستا، رسانه‌های محلی گزارش دادند که یکی از این دو حمله، یک انبار واقع در نزدیکی جاده ساحلی بین‌المللی را هدف قرار داد که به وقوع آتش‌سوزی بزرگ و برخاستن ستون‌های دود غلیظ و آتش منجر شد که آسمان منطقه را فرا گرفت.

صحنه‌های ویدیویی که توسط ساکنان منطقه در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، لحظه برخاستن ستون‌های دود و آتش را نشان می‌دهد که دست‌کم از دو نقطه در شهر به آسمان بالا می‌رفت.

پیشتر گروه حزب‌الله لبنان اوایل دوشنبه اعلام کرده بود که پایگاه‌های مرزی نظامی اسرائیل در «برکه ریشا» را «با سلاح‌های مناسب» به‌طور «مستقیم» هدف قرار داده است.

از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر، مرز لبنان و اسرائیل به‌طور روزانه شاهد تبادل‌آتش میان حزب‌الله و اسرائیل بوده است که نگرانی‌های بین‌المللی از گسترش دامنه جنگ در منطقه را برانگیخته و مقامات غربی را وادار کرده تا به طور مکرر به بیروت سفر کرده و طرف‌های متخاصم را به حفظ آرامش و خویشتن‌داری دعوت کنند.

در حالی که حزب‌الله لبنان در چارچوب قواعد درگیری محدود اماکن و پایگاه‌های نظامی اسرائیل را با ادعای حمایت از غزه و «در حمایت از مقاومت آن» هدف قرار می‌دهد.

ارتش اسرائیل با بمباران هوایی و گلوله‌باران توپخانه‌ای پاسخ داده و بنا به اعلام آن «زیرساخت‌های» حزب‌الله و تحرکات اعضای آن را در نزدیکی مرزهای لبنان و اسرائیل هدف قرار می‌دهد.

ادامه تشدید تنش‌ها باعث شده تا ده‌ها هزار نفر از ساکنان دو طرف مرز منازل خود را ترک گفته و به دیگر مناطق امن کوچ کنند.

در همین حال، تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از وقوع یک درگیری گسترده‌تر و سامان دادن به وضعیت مرزی بین دو کشور پس از مرتبط شدن آن با جنگ جاری در غزه که وارد پنجمین ماه خود شده است، ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید