اتحادیه اروپا رسما ماموریت دفاعی خود را برای محافظت از کشتیرانی در دریای سرخ آغاز کرد

اورسولا فون در لاین: اروپا در همکاری با شرکای بین‌المللی‌ خود آزادی دریانوردی در دریای سرخ را تضمین می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رئیس کمیسیون اروپا دوشنبه سی‌ام بهمن رسما آغاز ماموریت دریایی اتحادیه اروپا برای کمک به حفاظت از کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ در برابر حملات حوثی‌ها در یمن را اعلام کرد.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در پلتفرم «X» نوشت: «اروپا با همکاری با شرکای بین‌المللی‌ خود آزادی دریانوردی در دریای سرخ را تضمین خواهد کرد».

خبرگزاری «آلمان» دوشنبه به نقل از دیپلمات‌های آگاه گزارش داد: «وزرای خارجه اتحادیه اروپا با استقرار یک ماموریت دریایی اتحادیه اروپا برای محافظت از کشتیرانی در برابر حملات شبه‌نظامیان حوثی در دریای سرخ موافقت کردند.

رئیس کمیسیون اروپا، در سکوی «ایکس» نوشت: «اروپا با همکاری با شرکای بین‌المللی خود، آزادی کشتیرانی در دریای سرخ را تضمین خواهد کرد».

وی همچنین افزود که این «گامی به سوی حضور قوی‌تر اروپایی در آب‌های آزاد است تا از منافع اروپایی خود محافظت کنیم.»

ماموریت دریایی اروپا که دفاعی عنوان شده و نام آن برگرفته از کلمه یونانی دوران باستان «اسپیدس» به معنی سپر است، شامل استقرار کشتی‌های جنگی اروپایی و سامانه‌های هشدار اولیه هوابرد در دریای سرخ، خلیج عدن و آب‌های پیرامون آن می‌شود.

بنا بر ماموریت تعریف شده، نیروهای دریایی و ناوهای جنگی اروپایی مشارکت‌کننده در «اسپیدس» دستور شلیک در واکنش به حملات شبه‌نظامیان حوثی را خواهند داشت اما اقدامات پیشگیرانه‌ای در خشکی انجام نخواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید