وزیر دفاع اسرائیل: آژانس «آنروا» مشروعیت خود را از دست داد

کشورهای غربی ماه گذشته تامین مالی آژانس «آنروا» را در پی مطرح شدن ادعاهایی مبنی بر نقش داشتن 12 تن از کارکنان آن در حمله هفتم اکتبر، متوقف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاورنزدیک «آنروا» را فاقد مشروعیت دانسته و تاکید کرد که این نهاد امدادرسان سازمان ملل از اعتبار لازم برای ادامه فعالیت برخوردار نیست.

گالانت در حساب کاربری خود در شبکه «ایکس» افزود که «با هیچ‌گونه تهدیدی علی شهروندان خود تسامح نخواهیم کرد و با تروریسم در همه اشکال آن مبارزه خواهیم کرد».

وزیر دفاع اسرائیل گفت که او هویت 12 تن از کارکنان آژانس «آنروا» که در «کشتار» هفتم اکتبر در جنوب اسرائیل نقش داشته‌اند را فاش کرده است.

وی با بیان این‌که «دهها نفر از کارکنان آنروا به قتل و ربودن غیرنظامیان و سربازان اقدام کردند» گفت که این نهاد و ساختارهای آن در اشاعه «تروریسم» نقش دارند.

توقف تامین‌مالی آنروا

شایان ذکر است که ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، آلمان، هلند، سوئیس، فنلاند، استرالیا و کانادا ماه گذشته تامین مالی آژانس امدادرسان سازمان ملل «آنروا» را در پی مطرح شدن ادعاهایی مبنی بر نقش داشتن 12 تن از کارکنان آن در حمله هفتم اکتبر حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی به جنوب اسرائیل، متوقف کردند.

آژانس «آنروا» وابسته به سازمان ملل متحد به میلیون‌ها آواره فلسطینی در کشورهای اردن، لبنان، سوریه، کرانه باختری و نوار غزه کمک ارائه می‌دهد. کمک‌های این آژانس امدادرسان بین‌المللی ارائه خدمات آموزشی، بهداشت و درمان، امدادرسانی، احداث زیرساخت‌ها، دادن وام‌های کوچک و پاسخ به وضعیت‌های اضطراری در زمان وقوع درگیری‌ها مسلحانه را شامل می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید