با بازگرداندن حوثی‌ها به لیست تروریسم؛ حساب «ایکس» این گروه مسدود شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) با آغاز اجرای تصمیم آمریکا مبنی بر بازگرداندن گروه حوثی‌ها در لیست تروریسم، حساب کاربری این شبه‌نظامیان را مسدود کرد.

در حالی که رسانه‌های این گروه گزارش دادند حساب وب‌سایت رسمی «انصارالله» در پلتفرم ایکس غیرفعال شده است، مدیریت این وب‌سایت حوثی این اقدام را «نقض کلیه قوانین و کنوانسیون‌های حقوق بشر» دانست. این در شرایطی است که این گروه شبه‌نظامی ده‌ها وب‌سایت خبری در یمن را مسدود کرده است.

وزارت اطلاع‌رسانی دولت قانونی یمن که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است، پیش از این از پلتفرم‌های فیسبوک، ایکس، تلگرام، اینستاگرام و تیک‌تاک خواسته بود حساب های گروه حوثی را که در زمره گروه‌های تروریستی است، مسدود کنند.

در نامه این وزارت به پلتفرم‌های اجتماعی آمده است که گروه حوثی در شبکه‌های اجتماعی، اعم از رسمی یا وابسته به افراد (رهبران، متخصصان رسانه‌ها، فعالان) در زمینه «اشاعه عقاید تروریستی، ترویج سخنان نفرت‌انگیز، شستشوی مغزی و استخدام کودکان» فعالیت می‌کند.

گفتنی است روز جمعه گذشته، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای در وب‌سایت خود اعلام کرد که تحریم‌های اعمال‌شده از سوی آمریکا علیه گروه تروریستی حوثی از روز جمعه اجرایی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید