همسر سوم البغدادی: دولت به اصطلاح اسلامی «داعش» دولت ازدواج بود

نور ابراهیم: تنها 14 سال داشتم که پدرم مرا به ازدواج با ابوبکر البغدادی مجبور کرد؛ من راضی نبودم؛ همه همسران البغدادی از داشتن تلفن محروم بودند؛ اوغیر از زنان رسمی، 9 کنیز اسیر داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه اسماء همسر اول ابوبکر البغدادی و امیمیه دخترش در دو مصاحبه جداگانه قبلی برخی اسرار زندگی سرکرده مقتول داعش ابوبکر البغدادی را فاش کردند، نور ابراهیم همسر سوم وی، شنبه 28 بهمن در مصاحبه‌ای اختصاصی با «العربیه» برخی از اسرار رهبر مقتول گروه تروریستی «داعش» را فاش کرد.

نور ابراهم ، دختر ابوعبدالله الزبیعی، یکی از رهبران برجسته داعش و زن سوم ابوبکر البغدادی در مصاحبه با العربیه، گفت که رهبر مقتول داعش روز خود را به تنهایی در اتاق شخصی‌اش در خانه سپری می‌کرد و با همسرانش به جز شب ارتباطی برقرار نمی‌کرد.

نور ابراهیم افزود: «با بقیه همسران و 9 کنیز اسیر در یک خانه زندگی می‌کرد».

او در این مصاحبه گفت که درخواست البغدادی برای بازگردان دو همسر دیگرش و زندگی با آنها در یک خانه آزارش نمی‌داد.

اختلاف همسران البغدادی

نور ابراهم همسر سوم البغدادی که در حال حاضر در عراق زندانی است، تأکید کرد که «اختلافات اساسی بین ما و همسر سوری البغدادی وجود داشت».

همسر سوم البغدادی گفت: «تعدد زوجات چیز خوبی نیست».

او درباره تعداد زیاد ازدواج‌های رهبران داعش گفت که «دولت خلافت به اصطلاح اسلامی به دولت ازدواج با زنان بسیار تبدیل شده بود».

تلفن ممنوع است

نور ابراهیم خاطرنشان کرد که تلفن در داخل خانه البغدادی کاملاً ممنوع است.

او همچنین گفت که العدنانی تنها رهبر سازمان داعش بود که از البغدادی در خانه دیدار می‌کرد.

کشته‌شدن سرکرده داعش

ابوبکر البغدادی در سال 2014 مناطق وسیعی در عراق و سوریه را تحت کنترل داشت و در آن زمان ادعای «خلافت» به اصطلاح اسلامی را اعلام کرد و قوانین افراطگرانه خود را اعمال کرد، در اکتبر 2019 در یک عملیات ویژه آمریکایی در استان ادلب در شمال غرب سوریه کشته شد.

رهبر داعش در این عملیات خود را به همراه دو همسر و فرزندش منفجر کرد.

در آن زمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا اعلام کرد که یک تیم کماندویی از نیروهای آمریکایی او را شناسایی و تعقیب کرده است.

این سازمان در سال 2017 از نیروهای عراقی و ائتلاف بین‌المللی شکست خورد و تمام مناطق تحت کنترل خود را از دست داد اما هنوز هم برخی از هسته‌های آن در برخی مناطق صحرایی بین سوریه و عراق به طور جداگانه‌ای فعال هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید