مصر برای پذیرش کمک‌های بشردوستانه ارسالی به غزه منطقه‌ای لجستیک در رفح احداث می‌کند

دولت مصر به‌طور مکرر بر موضع ثابت خود در مخالفت قاطعانه با کوچ اجباری فلسطینی‌ها به خارج از نوار غزه تاکید می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد عبدالفضیل شوشا، استاندار شمال سینا اعلام کرد که نیروهای مسلح مصر در حال ایجاد منطقه‌ای لجستیک در بخش مصری رفح به‌منظور پذیرش کمک‌های بشردوستانه ارسالی به غزه هستند.

وی مزیت احداث چنین منطقه‌ای را علاوه بر تسهیل فعالیت هلال احمر مصر، کاستن از ترافیک کامیون‌ها و ازدحام جمعیت در منطقه العریش و در جاده‌های این کشور عنوان کرد.

استاندار شمال سینا تاکید کرد که منطقه در حال احداث و تجهیز، شامل پارکینگ کامیون‌ها، انبارهای ایمن، ساختمان‌های اداری و استراحت‌گاه‌هایی برای رانندگان است.

استاندار شمال سینا با اشاره به رسیدن کمک‌های ارسالی برای نوار غزه از راه‌های زمینی، دریایی و هوایی به این استان، گفت ورود کامیون‌ها از طریق زمینی به استان، افزون بر ورود کشتی‌ها از طریق بندر دریایی و هواپیماها از طریق فرودگاه بین‌المللی العریش ادامه دارد.

این اظهارات استاندار شمال سینا پس از آن است که روز گذشته، جمعه، برخی رسانه‌ها گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر احداث منطقه امنیتی حائل توسط مقامات مصری در بخش مصری شهر رفح مطرح کرده بودند.

دولت مصر روز گذشته ضمن بیان موضع ثابت خود در مخالفت قاطعانه با کوچ اجباری فلسطینی‌ها به خارج از نوار غزه، طی بیانیه‌ای در واکنش به این گمانه‌زنی‌ها، هر گونه توافق با اسرائیل برای پذیرش آوارگان فلسطینی در صورت کوچ اجباری آنها به خارج از نوار غزه به‌دنبال یورش زمینی قریب‌الوقوع اسرائیل به بخش فلسطینی شهر مرزی رفح، را تکذیب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید