نیروی دریایی آمریکا: سپاه پاسداران با حضور در یمن حملات حوثی‌ها را هدایت می‌کند

یک مقام ارشد امنیتی آمریکا تاکید کرد که حمایت ایران از حوثی‌ها طی حملات‌ این گروه به کشتی‌ها در دریای سرخ تعیین‌کننده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دریاسالار «برد کوپر» معاون فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا «سنتکام»، روز شنبه 28 بهمن، در مصاحبه با شبکه خبری «سی بی اس» تاکید کرد که حمایت ایران از حوثی‌ها در حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ بسیار مهم و تعیین‌کننده بود.

به گفت کوپر «اعضای سپاه پاسداران ایران در داخل یمن حضور دارند و از حوثی‌ها در زمینه‌های مشاوره و ارائه اطلاعات جامع درباره اهدافی که این گروه می‌خواهد به آن حمله کنند، پشتیبانی می‌کنند».

معاون سنتکام در این مصاحبه تاکید کرد که حمایت ایران از حوثی‌ها جدید نیست بلکه به یک دهه قبل بازمی گردد، و افزود: «آنها در حال تامین مجدد حوثی‌ها هستند ولی ما هم‌اکنون در اینجا حضور داریم و دریا را کنترل می‌کنیم».

معاون فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا تصریح کرد: «ما می‌دانیم که ایرانی‌ها به حوثی‌ها اطلاعات و مشاوره می‌دهند و این کاملا ً روشن است».

گفتنی است که اخیراً پرسش‌های زیادی درباره نقش کشتی ایرانی «بهشاد» در ارائه اطلاعات به حوثی‌ها برای حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ مطرح شده است. این کشتی اخیرا از نزدیکی سواحل یمن دریای سرخ به سمت جیبوتی حرکت کرده است.

از آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر، حوثی‌ها حداقل 45 کشتی را با موشک و پهپادهای انفجاری مورد حمله قرار داده اند.

بر اساس گزارش پنتاگون، نیروهای آمریکایی بارها با حملات مستقیم روبرو شدند که برخی از آنها به کشتی‌های آنها اصابت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید