دختر ابوبکر البغدادی: پدرم برای همبستری با همسرانش قرعه‌‌کشی می‌کرد

پیشتر، شبکه العربیه مصاحبه‌ای با اسماء محمد، بیوه البغدادی و مادر امیمه روز جمعه پخش کرد که در آن گفته بود شوهرش بیش از 10 زن ایزدی را به کنیزی گرفته بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

امیمه دختر ابوبکر البغدادی رهبر پیشین گروه «داعش» که در یکی از زندان‌های عراق محبوس است، روز جمعه 27 بهمن در مصاحبه اختصاصی با شبکه «العربیه» جزییات جدیدی از زندگی مخفیانه پدرش را فاش کرد.

امیمه با بیان اینکه پیش از رفتن به سوریه با خانواده خود در منطقه «الطارمیه» عراق زندگی می کرد، گفت او قبل از انتشار خطبه معروف پدرش در مسجد الدوری در موصل برای اعلان "دولت خلافت" اطلاعی از جایگاه او در این گروه نداشت.

Advertisement

دختر البغدادی درباره زندگی خانواده در دوران سیطره داعش بر بخش‌هایی از عراق و سوریه، گفت: «در آن زمان سه زن داشت و زندگی ما چنان تحت تدابیر شدید امنیتی بود که همسایه‌هایمان از هویت ما بی‌خبر بودند و از ترس هواپیماهایی که بر فراز آن منطقه به پرواز در می‌آمدند حتی اجازه نداشتیم به باغچه خانه برویم.»

از عراق تا سوریه و همسران متعدد

امیمه همچنین گفت که خانواده البغدادی از عراق به شهر الرقه در سوریه و سپس به المیادین نقل مکان کرد و افزود که پدرش در این مدت 4 همسر داشت که با آنها در المیادین زندگی می کرد.

امیمه درباره رابطه پدرش با همسران متعدد خود اظهار داشت: «پدرم برای همبستر شدن با همسرانش از روش قرعه‌کشی استفاده می‌کرد».

او همچنین گفت که درباره موضوع اسیران زن ایزدی‌ با پدرش صحبت کرده بود اما پدرش برای توجیه آن رفتارها به احکام شرعی استناد می‌کرد.

گریه زنان اسیر ایزدی‌ها

امیمه در این مصاحبه با ناراحتی مشاهدات خود را از زنان اسیری که مدتی با آنها در خانه پدرش زندگی می کرد بازگو کرد و گفت که شرایط آنها بسیار بد بود و همیشه گریه می‌کردند.

او همچنین گفت تعدادی از زنان ایزدی در خانه‌های مربوط به رهبر گروه «داعش» نگهداری می‌شدند که از میان آنها نام‌های «دلال، رهام، راها، هیفا و سیبان» را به یاد آورد.

پیشتر، شبکه العربیه مصاحبه‌ای با اسماء محمد، بیوه البغدادی و مادر امیمه روز جمعه پخش کرد که در آن گفته بود شوهرش بیش از 10 زن ایزدی را به کنیزی گرفته بود.

او با «هوس‌‌باز» خواندن ابوبکر البغدادی و حامیانش و توضیح رفتارهای خشونت‌آمیز آنان علیه زنان گفت که «دولت خلافت» به «دولت زنان» تبدیل شده بود.

اسماء محمد همچنین درباره ترس و اضطراب شدید البغدادی از پهپادهای آمریکایی گفت او او همیشه از وجود تله و تعقیبش و دیگر رهبران داعش در سوریه و عراق احساس خطر می‌کرد.

همسر البغدادی فاش کرد که سرکرده داعش از همسران متعددش 11 فرزند داشت که یکی از آنها پس از منفجر کردن خود طی یک عملیات انتحاری در سوریه کشته شد و برخی دیگر نیز اخیرا در عراق دستگیر شدند.

سازمان تروریستی داعش در سال 2017 در عراق و سوریه شکست خورد، اما برخی از هسته‌های آن هنوز در برخی مناطق فعال هستند.

ابوبکر البغدادی اولین رهبر داعش در سال 2014 با اعلام «خلافت اسلامی» قوانین افراطی واپسگرایانه بر مناطق وسیعی در عراق و سوریه را اعمال کرد. او در اکتبر 2019 در یک عملیات ویژه‌ای توسط ارتش آمریکا در استان ادلب در شمال غرب سوریه کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید