اسرائیل یک انبار تسلیحات متعلق به ارتش سوریه در جنوب این کشور را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل امروز شنبه 28 بهمن از بمباران یک انبار تسلیحات متعلق به ارتش سوریه در منطقه «محجه» در حومه شمالی استان درعا، جنوب این کشور خبر داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که بمباران انبار تسلیحات در درعا در پاسخ به شلیک گلوله‌های توپخانه‌ای از مرز سوریه به سمت بلندی‌های جولان، صورت گرفته است.

این بیانیه افزود: «توپخانه ارتش اسرائیل منبع آتش را گلوله باران کرد و هواپیماهای جنگی نیز یک انبار تسلیحات متعلق به ارتش سوریه در منطقه محجه را هدف قرار دادند.»

این در حالی است که «دیدبان حقوق بشر سوریه» عصر جمعه گزارش داد که اسرائیل در واکنش به شلیک موشک‌های شبه‌نظامیان به سمت جولان، مواضعی را در حومه درعا بمباران کرد.

بر اساس این گزارش، شبه نظامیان وابسته به «حزب‌الله» لبنان در حومه غربی درعا مواضع نیروهای اسرائیلی در جولان را با موشک کاتیوشا هدف قرار دادند.

اسرائیل اخیراً شدت حملات خود علیه شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه را افزایش داده و متهم است که ترورهایی در داخل ایران از جمله قتل محسن فخری زاده، یکی از دانشمندان ارشد هسته‌ای در نوامبر 2020 و همچنین سرهنگ پاسدار حسین صیاد خدایی در می 2022 و همچنین ترور تعدادی از فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران در سوریه را انجام داده است.

از آغاز جنگ غزه میان حماس و اسرائیل، خطر گسترش درگیری میان تل‌آویو و تهران از طریق «شبه نظامیان نیابتی» وابسته به حکومت ایران در منطقه به ویژه در لبنان، عراق، سوریه و یمن افزایش یافته اگرچه مقامات ایرانی بارها تاکید کرده‌اند که به دنبال گسترش جنگ نیستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید