مقام آمریکایی: اسرائیل افراد پلیس مامور حفاظت از کمک‌های بشردوستانه به رفح را کشت

دیوید ساترفیلد: ارتش اسرائیل در حمله‌ ده روز پیش، هفت، هشت یا 9 پلیس از جمله یک فرمانده که واحدهایش در تامین امنیت کاروان‌های حامل کمک‌ها شرکت داشتند را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیوید ساترفیلد، فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور بشردوستانه در خاورمیانه، از اقدام اسرائیل در کشتن افراد پلیس نوار غزه که مامور حفاظت از کاروان کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد به رفح بودند، خبر داد.
روزنامه «یدیعوت آحارونوت» شنبه 28 بهمن به نقل از ساترفیلد در جریان مناسبت برگزارشده توسط انستیو صلح بین‌المللی «کارنگی» در واشینگتن نوشت که این حادثه در اوایل ماه جاری(فوریه) رخ داده است.
ساترفیلد افزود: «این کاروان توسط پلیس محافظت می‌شد که برخی از آنها از اعضای حماس بودند و برخی هم مطمئنا افرادی از پلیس بودند که هیچ ارتباطی با این گروه ندارند».
ساترفیلد خاطرنشان کرد: « ارتش اسرائیل در حمله‌ ده روز پیش، هفت، هشت یا 9 افسر پلیس از جمله یک فرمانده که واحدهایش در تامین امنیت کاروان‌های حامل کمک‌ها شرکت داشتند را هدف قرار داد.».
به گفته فرستاده آمریکا، وقتی محافظان این کاروان‌ها هدف قرار می‌گیرند ارائه امن کمک‌ها برای سازمان ملل یا هر کشوری تقریبا ناممکن می‌شود.
ساترفیلد توضیح داد که ایالات متحده در حال همکاری با ارتش و دولت اسرائیل برای ارائه «راه حل‌هایی است که می‌توان یافت زیرا همه می‌خواهند این کمک‌ها ادامه یابد».
تا کنون هیچ اظهار نظری از سوی ارتش اسرائیل در پی گفته‌های ساترفیلد، ابراز نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید