ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا: دو حمله به پایگاه‌های حوثی‌ها در یمن انجام دادیم

رسانه‌های حوثی‌ روز شنبه از حملات جدید مشترک آمریکا و بریتانیا به منطقه «راس عیسی» در استان الحدیده در غرب یمن خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» شنبه 28 بهمن اعلام کرد که چهار موشک از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن به سوی دریای سرخ شلیک شده که دست‌کم سه فروند آن به سمت کشتی تجاری «Pollux» پرتاب شده است.

«سنتکام» در بیانیه‌ای با اعلام این‌که کشتی «پولوکس» با پرچم پاناما و متعلق به دانمارک است، خاطرنشان کرد که هیچ آسیب یا خسارتی به کشتی یا هیچ کشتی دیگری در منطقه گزارش نشده است.

«انجام دو حمله»

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین توضیح داد که «دو حمله را به عنوان بخشی از اقدامات دفاعی خود علیه یک موشک کروز بالستیک ضدکشتی متحرک و یک قایق انفجاری در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها با موفقیت انجام داده است.»

یحیی سریع، سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی‌ پیش‌تر اعلام کرد که «کشتی نفتی بریتانیایی پولوکس در دریای سرخ با تعداد زیادی موشک مناسب دریایی مورد هدف قرار گرفت» و اشاره کرد که این کشتی مورد «اصابت دقیق و مستقیم» قرار گرفته است.

بمباران منطقه راس عیسی

رسانه‌های حوثی پیش‌تر شنبه از حملات جدید آمریکایی-بریتانیایی به منطقه «راس عیسی» در استان الحدیده در غرب یمن خبر دادند.

ایالات متحده و بریتانیا همچنان به حملات مکرر خود علیه پایگاه‌‌های حوثی‌ها در استان‌های مختلف یمن با هدف مختل کردن و تضعیف توانمندی‌های این گروه شبه‌نظامی و خنثی کردن تهدیدهای آنها علیه کشتیرانی در دریای سرخ که به تضعیف تجارت جهانی منجر شده است، ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید