رسانه‌های اسرائیلی: طرح حمله به رفح و انتقال ساکنان به مرکز و جنوب غزه آماده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با وجود هشدارهای بین المللی درباره حمله نظامی به شهر «رفح» جنوب نوار غزه، رسانه‌های اسرائیلی گزارشد دادند ارتش طرح مفصلی برای حمله به «رفح» را به رهبران سیاسی ارائه خواهد کرد.
روزنامه «تایمز اسرائیل» جمعه 27 بهمن به نقل از کانال 12 این کشور گزارش داد، این طرح شامل انتقال ساکنان رفح به مناطق جنوبی و مرکزی غزه است.
بر اساس این گزارش، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل و بنی گانتز وزیر کابینه جنگ معتقدند، در صورت عدم توافق برای آزادسازی اسرا تا ماه رمضان، ضروری است که ارتش به رفح وارد شود.

این د رحالی است که جامعه بین‌المللی به رهبری ایالات متحده در حال تشدید فشارها برای منصرف کردن اسرائیل از حمله گسترده به شهر «رفح» است، جایی که حدود 1.5 میلیون فلسطینی در جنوب نوار غزه و در مرز با مصر در محاصره قرار دارند.
به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، نسبت به آغاز عملیات اسرائیل در رفح بدون برنامه‌ای برای تضمین امنیت غیرنظامیان، هشدار داد.
کاخ سفید همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد، بایدن موضع خود را تکرار کرد و گفت: «عملیات نظامی اسرائیل نباید بدون برنامه قابل اعتماد و قابل اجرا که امنیت غیرنظامیان در رفح را تضمین کند، صورت بگیرد.»
نتانیاهو روز چهارشنبه از وجود «تحرک قوی» در رفح برای وارد کردن «ضربه مهلک» به حماس خبر داد و گفت ارتش به غیرنظامیان اجازه «خروج از منطقه جنگی» را خواهد داد.

بیش از 1 میلیون و 400 هزارا آواره

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، حدود یک میلیون و 400 هزار فلسطینی آواره جنگی در رفح که به یک اردوگاه بزرگ تبدیل شده، جمع شده‌اند.

افزون بر این، بیش از نیمی از جمعیت غزه در کمتر از 20 درصد از مساحت این باریکه پراکنده شده‌اند.
رفح همچنین نقطه اصلی ورود کمک‌های بشردوستانه از مصر است که تحت کنترل اسرائیل قرار دارد و کمک‌های بشردوستانه از طریق این گذرگاه برای رفع نیازهای ساکنان نوار غزه که در معرض خطر قحطی و بیماری‌های همه‌گیر هستند، کافی نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید