حوثی‌ها مسئولیت هدف قرار دادن یک کشتی نفتی بریتانیایی در دریای سرخ را بر عهده گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها صبح شنبه 28 بهمن اعلام کرد که این شبه‌نظامیان یک کشتی نفتی بریتانیایی را در دریای سرخ را با موشک هدف قرار دادند.

او در بیانیه‌ای با اشاره به حمله به کشتی نفتی «پولوکس» با تعداد زیادی موشک، گفت: «این کشتی مورد اصابت دقیق و مستقیم قرار گرفت.»

یحیی سریع همچنین تاکید کرد که تا زمان توقف حملات اسرائیل به نوار غزه، این گروه به عملیات نظامی خود در دریای سرخ و دریای عرب علیه کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که عازم بنادر اسرائیل هستند ادامه خواهد داد.

این حمله پس از آن صورت گرفت که فرماندهی مرکزی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که یک کشتی باری بریتانیایی دیگر با پرچم باربادوس در نتیجه هدف قرار گرفتن موشکی که پنجشنبه گذشته از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن شلیک شده بود، آسیب جزئی دیده است.

از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر، حوثی ها حداقل 45 کشتی را با موشک و پهپادهای انفجاری مورد حمله قرار داده‌اند.

بر اساس آنچه پنتاگون پیشتر تایید کرده بود، خود نیروهای آمریکایی نیز بارها با حملات مستقیم روبرو شدند که برخی از موشک‌ها و پهپادها به کشتی‌های آنها اصابت کرد.

این حملات حوثی‌ها کشتیرانی را در آبراه‌های بین‌المللی مختل کرده و باعث افزایش هزینه حمل و نقل دریایی شد. چندین شرکت مجبور شدند محموله‌های خود را از طریق دریای سرخ متوقف کنند و مسیرهای طولانی‌تر و گران‌تر را در اطراف آفریقا ترجیح دهند.

در مقابل، جنگنده‌های آمریکایی و بریتانیایی حملات تلافی جویانه‌ای را در مناطق مختلف یمن علیه اهداف حوثی‌ها انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید