بایدن آماده ارسال تسلیحات به اسرائیل پیش از حمله به رفح است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)


در این برهه حساس و در حالی که اسرائیل آماده حمله به شهر «رفح» در جنوب نوار غزه می‌شود و واشینگتن سعی و تلاش دارد تا آتش‌بس ایجاد کند، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا آماده ارسال تسلیحات بیشتری برای تل‌آویو است تا زرادخانه نظامی‌اش را تقویت کند.
برخی مقامات سابق و کنونی آمریکایی گفتند، دولت بایدن آماده ارسال موشک و بسته تسلیحاتی است که هزار بمب از نوع «ام‌کی-82»، مهمات «کی‌ام‌یو-572» که به هدایت دقیق بمب ‌می‌افزاید و فیوزهای «اف‌ام‌یو-139» را شامل می‌شود.
به گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال»، این مقامات آمریکایی اشاره کردند، قیمت این بسته کمک نظامی، ده‌ها میلیون دلار برآورد شده است.
بر اساس این گزارش، انتقال تسلیحات پیشنهادی را سفارت آمریکا در قدس درخواست داده و دولت اسرائیل خواستار «دستیابی فوری به این تسلیحات برای مقابله با تهدیدات منطقه‌ای جاری و آینده» شده است.
سفارت آمریکا همچنین در ارزیابی این درخواست گفته «جای هیچگونه نگرانی احتمالی در مورد استفاده از این سلاح‌ها در نقض حقوق بشر را ندارد» و افزود: «اسرائیل اقدامات موثری برای جلوگیری از نقض حقوق بشر انجام خواهد داد و نیروهای امنیتی که این حقوق را نقض می‌کنند را پاسخگو خواهد کرد.»
با این حال، یک مقام آگاه گفت، تحویل این بسته هنوز در دست بررسی داخلی نزد دولت است و شاید جزئیات آن پیش از اینکه اعلام رهبران کمیته‌های کنگره توسط بایدن برای گفتن موافقت، تغییر کند.
تصمیم‌گیری درباره این بسته حمایتی در حالی صورت می‌گیرد، که فشارهای جامعه بین المللی به رهبری آمریکا برای منصرف کردن اسرائیل از حمله به شهر «رفح» جایی که حدود 1.4 میلیون فلسطینی در مرز مصر محاصره هستند، افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید