اسرائيل در حمله به بیمارستان «ناصر» خان‌یونس 100 فلسطینی را بازداشت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل از بازداشت 100 شهروند فلسطینی در داخل مجتمع پزشکی «ناصر» در منطقه خان‌یونس غزه، که صدها بیمار را در خود جای داده، خبر داد.

ارتش اسرائیل در بیانیه روز شنبه 28 بهمن اعلام کرد که این 100 نفر را طی «عملیاتی دقیق و محدود» به اتهام «فعالیت‌های تروریستی مرتبط با حماس» بازداشت کرده است.

طبق این بیانیه، نیروهای اسرائیلی تعدادی از افراد مسلح را در مجاورت بیماستان کشتند.

بیرون آوردن زخمی‌ها

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت در نوار غزه روز گذشته با اشاره به اینکه 95 نفر از کادر درمان، 186 بیمار و 165 آواره در داخل بیمارستان محاصره هستند، اعلام کرد: «اسرائیل تمام تلاش‌های بین المللی برای ورود سوخت یا خارج کردن مجروحان از بیمارستان ناصر را رد کرده است.»

القدره همچنین در اظهاراتی به خبرگزاری «العالم العربی (جهان عرب)» گفت، مجتمع پزشکی ناصر که از 24 روز پیش تحت محاصره است، به پادگانی برای عملیات نظامی اسرائیل تبدیل شده و از ورود هرگونه تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی جلوگیری می‌شود.»

این مجتمع پزشکی، نقش ستون فقرات خدمات بهداشتی در جنوب نوار غزه را دارد، زیرا نه تنها «خان‌یونس»، بلکه همه منطقه جنوبی را پوشش می‌دهد.

در حالی که بیش از 300 هزار فلسطینی در مناطق غربی «خان‌یونس» بدون خدمات پزشکی به سر می‌برند، فعالیت مجتمع پزشکی «ناصر» و بیمارستان «الامل» نیز در شهر «خان‌یونس» متوقف شده است.

اسرائیل چند ماه پیش از آوارگان فلسطینی خواست به شهر «خان‌یونس» کوچ کنند و اکنون چند هفته است که به این شهر حمله کرده است.

اسرائیل اکنون قصد حمله به شهر «رفح» محل آواره بیش از یک میلیون فلسطینی را دارد، زیرا گمان می‌کند رهبران حماس در تونل‌های این شهر مخفی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید