کشته‌شدن 5 عضو حزب‌الله و جنبش امل در حمله هوایی اسرائیل به جنوب لبنان

حزب‌الله شامگاه پنج‌شنبه اعلام کرد که شمال اسرائیل را در پاسخ به کشته‌شدن غیر نظامیان، هدف رگبار موشکی قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تداوم بمباران غزه از سوی اسرائیل و افزایش نگرانی‌ها از گسترش دامنه این جنگ، حملات هوایی اسرائیل به جنوب لبنان در شامگاه پنج‌شنبه 26 بهمن، به کشته‌شدن دست‌کم 5 نفر از اعضای حزب‌الله و جنبش امل انجامید که این خبر از سوی این دو گروه، تائید شد.

به‌ گزارش خبرگزاری ملی لبنان، جنگنده‌های اسرائيلی بعداز نيمه شب گذشته، منازلی را در شهرک‌های ناقوره، جبل اللبونه، علماالشعب، طير حرفا و يارين هدف قرار دادند که «خسارت سنگینی» را به اموال و محصولات کشاورزی نیز به‌دنبال داشت.

در این حملات، خانه‌ای در شهرک القنطره هدف قرار گرفت که 3 کشته برجای گذاشت که از سوی جنبش امل به‌رهبری نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان تشییع شدند.

به‌ گزارش «فرانس‌پرس»، حزب‌الله صبح جمعه 27 بهمن در پی تشییع پیکر کشته‌شدگان، از کشته‌شدن 2 نفر از اعضای خود خبر داد.

در جریان تشدید حملات اسرائیل به شهر نبطیه در جنوب لبنان در چهارشنبه گذشته، دست‌کم 15 غیر نظامی کشته شدند که 7 نفر از آنها از یک خانواده بودند. درهمین حمله هوایی، 3 نفر از اعضای حزب‌الله نیز کشته شدند که طبق گفته اسرائیل، یکی از این کشته‌ها، فرمانده نیروی ویژه حزب‌الله موسوم به «یگان رضوان» بود.

رگبار موشکی

حزب‌الله شامگاه پنج‌شنبه اعلام کرد که شمال اسرائیل را در پاسخ به کشته‌شدن غیر نظامیان، هدف رگبار موشکی قرار داده است.

آمار کشته‌های روزانه در چهارشنبه گذشته از زمان آغاز تبادل آتش میان حزب‌الله و اسرائیل، بالاترین رقم را به‌خود اختصاص داد.

در حالی که از زمان آغاز تنش‌های اخیر از 4 ماه قبل درجنوب لبنان، 268 نفر شامل 187 عضو حزب‌الله کشته شدند، ارتش اسرائیل از کشته‌شدن 10 سرباز و 6 غیر نظامی خبر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید