وزارت خزانه‌داری ایالات متحده: تحریم‌های آمریکا علیه حوثی‌ها وارد فاز اجرایی شد

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا:یک کشتی باری بریتانیایی با پرچم باربادوس در خلیج عدن بر اثر اصابت موشکی که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن شلیک شده بود، به‌طور جزئی آسیب دید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های اعمال شده واشینگتن علیه گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران در یمن، از ابتدای جمعه 16 فوریه 2024 وارد فاز اجرایی شد.

در همین راستا وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، جمعه 27 بهمن، طی بیانیه‌ای در سایت خود اعلام کرد که تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا علیه حوثی‌ها به دلیل ادامه حملات این گروه علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ از امروز اجرایی می‌شود.

بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، دولت آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که طی تصمیمی جدید برای جلوگیری از حملات به ناوبری دریایی بین‌المللی، حوثی‌ها را دوباره به فهرست گروه‌های تروریستی بازگردانده و به عنوان یک سازمان تروریستی جهانی شناخته و تحریم‌هایی علیه آنها اعمال می‌کند.

دولت بایدن پیش‌‌تر با تعیین این‌که این تصمیم آن متعاقبا وارد فاز اجرایی خواهد شد، با تعیین ضرب‌الاجلی 40 روزه به حوثی‌ها فرصت داد تا از این اقدامات بی‌ثبات‌کننده خود که کشتیرانی بین‌المللی و تجارت و اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند، عقب‌نشینی کنند.

حوثی‌ها اما این ضرب‌الاجل و تصمیم واشینگتن را نادیده گرفته و حملات خود را با ادعای حمایت از غزه علیه کشتی‌ها در دریای سرخ و خلیج عدن و تنگه باب المندب ادامه و تشدید کردند.

شایان ذکر است که ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، جمعه اعلام کرد که یک کشتی باری بریتانیایی با پرچم باربادوس در خلیج عدن در نتیجه هدف قرار گرفتن موشکی که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن شلیک شده بود، آسیب جزئی دیده است.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای با بیان این‌که این کشتی خسارت‌های جانی نداشته و آسیب‌های وارده بسیار جزئی است، افزود که «این کشتی به حرکت خود ادامه داده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید