حمله شبه‌نظامیان حوثی به یک کشتی بریتانیایی در خلیج عدن

حوثی‌ها پس از آنکه دو سازمان امنیت دریایی تایید کردند که حمله‌ای در سواحل شرقی شهر عدن در جنوب یمن رخ داده است، مسئولیت هدف قرار دادن کشتی بریتانیایی را بر عهده گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی‌ در یمن، ساعاتی پس از آن که دو سازمان امنیت دریایی تایید کردند که انفجاری در نزدیکی یک کشتی در منطقه دریای سرخ رخ داده است، از هدف قرار دادن یک کشتی بریتانیایی در خلیج عدن خبر دادند.

سخنگوی نظامی حوثی‌ها طی بیانیه‌ای گفت: «نیروی دریایی، نیروهای مسلح یمن یک کشتی بریتانیایی (LYCAVITOS) را در حالی که در خلیج عدن در حال حرکت بود، هدف قرار داد. این عملیات هدف‌گیری با موشک‌های دریایی مناسب انجام شد و مستقیماً به کشتی اصابت کرد.»

حوثی‌ها پس از آنکه دو سازمان امنیت دریایی تایید کردند که حمله‌ای در سواحل شرقی شهر عدن در جنوب یمن رخ داده است، مسئولیت هدف قرار دادن کشتی بریتانیایی را برعهده گرفتند.

پیشتر «آژانس عملیات تجارت دریایی بریتانیا» از وقوع انفجاری در نزدیکی یک کشتی در روز پنج‌شنبه خبر داده بود و افزود که این کشتی همچنان در حال حرکت به سمت مقصد خود است.

از سوی دیگر شرکت امنیت دریایی آمبری گفت: «یک کشتی باری هنگام عبور از سواحل شرق عدن هدف یک گلوله انفجاری قرار گرفت.»

آمبری تایید کرد: «پرتابه شلیک شده به سوی این کشتی به طور مستقیم به آن اصابت نکرد و در خارج از کشتی منفجر شد» و افزود که اصابت قطعاتی از پرتابه به لوله دیزل ژنراتور کشتی منجر به نشت گازوئیل شد و خسارت جزئی به این کشتی وارد کرد.

حمله به کشتی‌های تجاری

حوثی‌ها از 19 نوامبر کشتی‌های تجاری که گمان می‌کنند از دریای سرخ و دریای عرب به مقصد بنادر اسرائیل حرکت می‌کنند را هدف قرار می‌دهند. به گفته حوثی‌ها این حملات در حمایت از غزه صورت می‌گیرد.

نیروهای آمریکایی و بریتانیایی برای جلوگیری از این حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری، از 12 ژانویه حملاتی را به مواضع این گروه شبه‌نظامی وابسته به ایران انجام می‌دهند.

ارتش آمریکا به تنهایی هرازگاهی اعلام می‌کند که حملاتی را علیه اهداف یا موشک‌ و پهپادهای حوثی‌ها انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید