حزب الله لبنان به تشدید تنش‌ها علیه اسرائیل و حمله به بندر ایلات تهدید کرد

دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد که پاسخ به حملات مکرر اسرائیل به جنوب لبنان، باید در خطوط مقدم جبهه و با تشدید تنش بیشتر داده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از حملات اسرائیل که طی دو روز گذشته چندین شهر در جنوب لبنان را هدف قرار داد و منجر به کشته شدن دست‌کم 15 لبنانی از جمله 5 نفر از حزب الله و متحد آن جنبش امل شد، این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان به تشدید تنش‌ها در مرز با اسرائیل تهدید کرد.

حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، جمعه 27 بهمن، طی سخنرانی خود گفت که حملات اسرائیل به منطقه نبطیه و الصوانه در جنوب لبنان که غیرنظامیان را هدف قرار داد و به کشته شدن تعداد زیادی از آن‌ها منجر شد «تحولی در رویارویی» بود، نصرالله در ادامه اظهارات تهدید‌آمیز خود به هدف گرفتن شهر بندری ایلات در جنوب اسرائیل، تهدید کرد.

تشدید تنش‌ها

دبیرکل حزب الله همچنین با اشاره به درگیری‌ها در مرز اسرائیل و لبنان که از اکتبر گذشته شدت گرفته است، تهدید کرد که پاسخ به این «کشتار باید در خط مقدم و با تشدید تنش بیشتر» داده شود.

نصرالله همچنین تهدید کرد که حزب‌الله موشک‌هایی در اختیار دارد که می‌تواند اهدافی را در گستره‌ای از کریات شمونه در شمال تا بندر ایلات در جنوب‌ اسرائیل مورد اصابت قرار دهد.

شایان ذکر است که یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، پنج‌شنبه 26 بهمن، هشدار داد که نیروهای کشورش برای هر گونه تشدید تنش آماده هستند و خاطرنشان کرد: «می‌توانیم تا عمق 50 کیلومتری خاک لبنان در بیروت و هر مکان دیگری حمله کنیم».

حمله هوایی به نبطیه

پیش‌تر خبرگزاری لبنان خبر داده بود که یک پهپاد اسرائیلی با شلیک «موشک هدایت شونده» ساختمانی سه طبقه را در شهر نبطیه در جنوب لبنان که نسبتا از مرز با اسرائیل دور است، هدف گرفته است.

در همین راستا یک منبع امنیتی لبنانی به «فرانس پرس» گفت که طی این حمله علاوه بر کشته شدن 7 نفر از اعضای یک خانواده، 3 تن از اعضای حزب‌الله از جمله یک مقام مسئول این گروه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید