گالانت: می‌توانیم تا عمق 50 کیلومتری خاک لبنان در بیروت و هر مکان دیگری حمله کنیم

بنا بر بیانیه ارتش اسرائیل در حمله هوایی به نبطیه شامگاه دیروز، علی محمد الدبس، فرمانده نیروهای الرضوان وابسته به حزب‌الله و معاون او ابراهیم عیسی و یک تروریست دیگر کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تشدید تنش‌ها در مرز جنوب لبنان با اسرائیل و گسترش دامنه هدف‌گیری میان دو طرف متخاصم طی ساعات گذشته، شدت تهدیدهای متقابل میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله افزایش یافته است.

در همین راستا یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، پنج‌شنبه 26 بهمن، طی یک کنفرانس مطبوعاتی تهدید کرد:«جنگنده‌های نیروی هوایی [اسرائيل] که بر فراز لبنان پرواز می‌کنند، بمب‌های سنگین‌تری را برای اهدافی دورتر حمل می‌کنند.»

وزیر دفاع اسرائیل افزود:«در برابر حزب‌الله به میزان یک درجه از اصل 10 درجه سطح توانمندی‌های خود را به‌کار گرفتیم». گالانت در ادامه گفت: «نه تنها توانایی حمله در عمق 20 کیلومتری، بلکه تا 50 کیلومتری، در بیروت و هر جای دیگری را داریم.»

این اظهارات وزیر دفاع اسرائیل پس از آن مطرح می‌شود که گالانت پنج‌شنبه در گفت‌وگو با لوید آستین، همتای آمریکایی خود تاکید کرد که اسرائیل در پاسخ به حملات حزب‌الله تردید نخواهد کرد.

پرتاب ده‌ها موشک به شمال اسرائیل

در ادامه تبادل آتش میان دو طرف مرز، حزب‌الله لبنان پنج‌شنبه اعلام کرد که در پاسخ به کشته شدن 10 نفر بر اثر حملات اسرائیل به نبطیه در جنوب لبنان، دهها موشک به سوی مناطقی در شمال اسرائیل پرتاب کرده است.

کشته شدن 3 عضو حزب‌الله

از سوی دیگر ارتش اسرائیل پنج‌شنبه اعلام کرد که طی حمله هوایی روز گذشته آن به جنوب لبنان «علی الدبس» یکی از فرماندهان حزب‌الله و دو نفر دیگر از همراهان او کشته شده‌اند.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد:« شامگاه دیروز، علی محمد الدبس، فرمانده نیروهای الرضوان وابسته به حزب‌الله و معاون او ابراهیم عیسی و یک تروریست دیگر کشته شدند».

بنا بر گزارش «فرانس پرس» در این بیانیه گفته شده که این فرمانده نیروهای الرضوان حزب‌الله لبنان در یک حمله هوایی دقیقی که توسط یک جنگنده ارتش اسرائیل به تاسیسات نظامی متعلق به حزب‌الله در نبطیه صورت گرفت، کشته شد.

حمله هوایی به نبطیه

پیش‌تر خبرگزاری لبنان خبر داده بود که یک پهپاد اسرائیلی با شلیک «موشک هدایت شونده» ساختمانی سه طبقه را در شهر نبطیه در جنوب لبنان که نسبتا از مرز با اسرائیل دور است، هدف گرفته است.

در همین راستا یک منبع امنیتی لبنانی به «فرانس پرس» گفت که طی این حمله علاوه بر کشته شدن 7 نفر از اعضای یک خانواده، 3 تن از اعضای حزب‌الله از جمله یک مقام مسئول این گروه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید