واکنش دفتر نتانیاهو به طرح تشکیل کشور فلسطینی؛ اکنون زمان امتیازدهی نیست

وزارت خارجه فلسطین: هرگونه ابتکار سیاسی که با برپایی یک کشور فلسطینی به عضویت کامل سازمان ملل متحد آغاز نشود، محکوم به شکست خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، به گزارش «واشینگتن پست» مبنی بر تلاش ایالات متحده آمریکا برای ارائه طرح‌هایی برای برپایی کشور فلسطینی، واکنش نشان داد.

این سخنگوی دفتر نتانیاهو، پنج‌شنبه 26 بهمن، گفت: «اکنون زمان مناسبی برای صحبت در مورد توزیع هدایا برای فلسطینیان نیست.»
او همچنین افزود که اسرائیل همچنان در مرحله [شوک] پس از حمله 7 اکتبر به سر می‌برد.

تعیین زمان‌بندی

شایان ذکر است که خبرگزاری «رویترز» پیشتر، پنج‌شنبه به نقل از مجله «واشنگتن پست» گزارش داد که ایالات متحده در حال همکاری با برخی کشورهای عربی از جمله مصر، اردن، پادشاهی عربی سعودی، امارات و قطر برای تهیه یک طرح پس از جنگ برای منطقه است که شامل یک زمان‌بندی مشخص برای برپایی کشور فلسطینی می‌شود.

وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد که هرگونه ابتکار سیاسی که با وجود یک کشور فلسطینی به عنوان عضو کامل سازمان ملل آغاز نشود، «محکوم به شکست است.»

اسرائیل تخمین می‌زند که از حدود 250 نفری که در 7 اکتبر در جریان حمله حماس به جنوب اسرائیل ربوده شدند، حدود 130 گروگان هنوز در غزه نگهداری می‌شوند، از جمله پیکرهای 29 نفر که گمان می‌رود، کشته شده‌اند.

خانواده‌های گروگان‌ها همچنان به فشار بر مقامات اسرائیلی با هدف آزادی بستگان ربوده شده خود که بیش از چهار ماه در بازداشت گروه‌های فلسطینی هستند، ادامه می‌دهند.

آتش‌بس یک هفته‌ای میان اسرائیل و حماس در نوامبر امکان آزادی 105 گروگان را در ازای آزادی 240 اسیر فلسطینی از زندان‌های اسرائیل فراهم ساخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید